چگونگی درمان بیماری های گوش


چگونگی درمان بیماری های گوش

چگونگی درمان بیماری های گوش 

 گوش درد

درمان و تسکین درد گوش

بادام :روغن بادام تلخ را در گوش بچکانید. برگ چغندر: اگر چند قطره آب نیم گرم برگ چغندر را در گوش بچکانید، درد ساکت می شود. پیاز: یک پیاز کوچک را بپزید و بعد آن را ریز ریز کنید و باکره مخلوط نمایید سپس از این مخلوط در یک پارچهٔ تمیز بریزید و در گوش قرار دهید، درد را ارام می کند.روغن گل سرخ: روغن گل سرخ را در سرکه بجوشانید و در گوش دو سه قطره بچکانید.به عنوان غذا: از خنکی ها مثل مغز خیار، آلو، آب برگ هلو، گشنیز، جو و تمرهندی و لیمو ترش استفاده کنید. جعفری: برای رفع گوش درد یک گلولهٔ کوچک جعفری را نمک بزنید و با روغن زیتون در سوراخ گوش قرار دهید. سیر : وقتی گوش درد گرفتید، وسط یک گاز که باید به اندازه کافی دراز باشد یک حبه سیر رنده شده بگذارید و داخل سوراخ گوش قرار دهید و همین که درد تخفیف پیدا کرد، آن را بیرون آورید. فندق: دم برگ گل سوسن سفید را اگر در روغن فندق بخیسانید، می توان با آن انواع گوش درد را تسکین داد. نسخه: اگر کسی گوشش بر اثر عوارض روماتیسم کر شود، یک تکه پنبه را با آب سیر مرطوب کند و در گوش قرار دهد. نسخه: روغن گل، روغن بادام شیرین، سرکه کهنه را مخلوط کنید و بجوشانید تا سرکه بخار شود، سپس روغن را در گوش دو سه قطره بچکانید. مرزه: آب مرزه را یک قطره در گوش بچکانید. برای سنگینی گوش مفید  است

چگونه چرک داخل گوش را خارج کنیم

شب ها به هنگام خواب برای نرم شدن چرک گوش روغن کنجد نیم گرم را در گوش بچکانید و صبح گوش را بخار آب گرم داده و با آب گرم بشویید. سپس با وسایل مخصوص تمیز کردن گوش، چرک را خارج کنید.تخم اسفند و بورهٔ ارمنی را بکوبید و به صورت فتیله داخل گوش قرار دهید، چرک را بیرون می آورد.گاهی هم چرک خودبخود یا با بخور آب گرم و روغن خارج می شود.آب برگ بید: پاک کنندهٔ چرک گوش می باشد.

درمان سنگینی گوش

انار: در مورد سنگینی یا کری گوشی که ناشی از گرمی و حرارت باشد،  داخل انار ترش را خالی کنید و دانه های آن را بیرون آوردید. سرکه، روغن گل سرخ و کندر ساییده را مخلوط کنید و داخل انار بریزید، انار را زیر خاکستر داغ یا حرارتی ملایم قرار دھید تا خوب مخلوط شود، سپسں چند قطره از مایع به دست آمده را در گوش بچکانید.

اگر سنگینی گوش از سردی باشد

مزاج را پاک کنید و با آب عسل و صبر زرد غرغره کنید. روغن شبت:روغن شبت را در گوشں بچکانید. برگ بابونه و نعناع: برگ بابونه و نعناع را در آب بریزید و گوش را روی آن بخور دهید. ترب: وسط یک تراب بزرگ را بیرون آورید و آب انار را بجوشانید تا غلیظ شود و آن را در وسط ترب بریزید. چند قطره سرکه و یک قاشق مرباخوری روغن کنجد هم به آب انار اضافه کنید. سپس ترب را در ظرف قرار دهید و حرارت دهید. بر اثر داغ شدن آب آب داخل ترب هم پخته خواهد شد، سپس از آن آب روزی سه مرتبه و هر مرتبه دو قطره در گوشں بچکانید. بادام تلخ: چکاندن روغن بادام تلخ در گوش برای تسکین درد آن مفید است.

صدا کردن گوش

گل سرخ ولیک، گل و برگ آلالهٔ تلخ، برگ، ساقه و ریشهٔ بید گیاه، گل و برگ مریم گلی را به اندازهٔ هر کدام یک مشت در ۱۰ لیتر آب جوش پنج دقیقه دم کنید و بعد ۳ تا ۴ ساعت بگذارید خیس بخورد. سپس خیساندهٔ آن را گرم کنید و دست ها و پاها را صبح و شب مدت هشت دقیقه بشویید۔ پیاز: اگر گوش شما وزوز و صدا می کند، پنبه ای را با آب پیاز تر کنید و آن را در گوش بگذارید، بزودی طنین صدای گوش برطرف می شود. زردآلو: اگر هستهٔ زردآلو را بکوبید و روغن آن را بگیرید و هر روز صبحچند قطره از آن را در گوش بچکانید. برای رفع صدا و وزوز کردن گوش بسیار داروی مفیدی است. سیب: سیب درختی پخته را که در کوره پخته شده به گوش بمالید و بخوابید. هلو: اگر گوش شما صدا می کند کمی روغن هسته هلو را در داخل گوش خود قرار دهید، صدای گوش شما ساکت خواهد شد. پنیرک: از جوشاندهٔ پنیرک برای رفع گوش درد می توانید به عنوان داروی شستشو استفاده کنید. اسفند: جوشاندهٔ اسفند را چند قطره در گوش بچکانید، صدای گوش قطع می شود. دارچین: عرق دارچین را چند قطره در گوش بچکانید، سنگینی گوش برطرف می شود.شاه دانه: روغن شاه دانه برای گوش درد مفید است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد