داروهای تجویزی برای ام اس


داروهای تجویزی برای ام اس

داروهای تجویزی برای ام اس

 

سم هومیوپاتی (Homeopathy): هومیوپاتی سیستمی از پزشکی است که در قرن نوزدهم شکل گرفت. خطرات این سیستم درمانی، کم و مخارج آن  کم تا متوسط است و تأثیرش برام اس اثبات نشده. این نوع درمان را نبایدجایگزین درمانهای متعارف کنترل کننده ی بیماری کرد

* اکسیژن با فشار زیاد (Hyperbarieoxygen): این شکل از اکسیژن درمانی باعث افزایش سطح اکسیژن خون و بافتهای بدن میگردد. مطالعات انجام شده بارها به این نکته اشاره داشته که اکسیژن با فشار زیاد، درمان مؤثری برای ام اس نمی شود

* نالتر کسون با دوز کم (LDN) (Lowd0senaltrexone): نالترکسون در با امریکا برای درمان اعتیاد به الکل و مواد مخدر مورد تأیید است. بعضی از پزشکان، دوز کم آن را برای درمان چندین نوع بیماری مورد استفاده قرار می دهند -از جمله ام اس و سایر بیماریهای خودایمنی، اخیرا یک بررسی کنترل شده هم در مقیاس کوچک در مورد بیماری کرون صورت گرفت، ولی تأثیر LDN هنوز در مورد اماس مطالعه نشده است.

ماری جوآنا: استفاده از ماری جوانا، علاوه بر اینکه در ایالات متحده غیرقانونی است، با عوارض جانبی بارزی نیز همراه است. تداخلات دارویی احتمالی این ماده با داروهای تجویزی در نسخه ها نیز هنوز به درستی مشخص نیست. تحقیقات در مورد مواد شیمیایی ماری جوانا در حال انجام است تا معلوم شود آیا می توان به صورت ایمن از آنها در کاهش درد، اسپاستیسیته و علایم مثانه درام اس  سود جست یا نه.

پروکارین prokarin (که قبلاً به آن procarine میگفتند): در مورد ایمنی و مؤثر بودن این ماده که به صورت چسبهای پوستی گرانقیمت در دسترس است و شامل هیستامین، کافئین و چند ماده ی نامعلوم دیگر است، اطلاعات کمی وجود دارد. اگرچه یک بررسی بالینی نشان داده است که این ماده ممکن است برای درمان خستگی ناشی از ام اس مفید باشد، ولی نظر هیئت مشاوران انجمن ملی ام اس در این باره این است که تاثیرات مفید و محدود این ماده، به قیمت گران آن نمیارزد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد