چگونگی شروع درد زایمان در مرحله ی ابتدایی


چگونگی شروع درد زایمان در مرحله ی ابتدایی

چگونگی شروع درد زایمان در مرحله ی ابتدایی

 

كل مرحله ی ابتدایی از مرحله ی اول درد در زایمان اول، ۶ تا ۷ ساعت و برای زایمان های بعدی، ۴ تا ۵ ساعت طول می کشد.

ولی مدت درد قابل پیش بینی نیست زیرا آگاهی در مورد زمان شروع حقیقی درد مشکل است. در آغاز مرحله ی ابتدایی، انقباضات شما ممکن است مانند گرفتگی های عضلانی دوران قاعدگی، به همراه کمر درد یا بدون آن باشد. ممکن است پرده های جنینیتان پاره شود، و نمایش خونی داشته باشید (به بخش «توجه به تغییراتی که قبل از درد زایمان آغاز می شود»، اگر در بیمارستان پذیرش شده باشید، ممکن است دکترتان با استفاده از یک قلاب کوچک پلاستیکی، پرده های جنینی شما را برای کمک به پیشروی کارها پاره کند.

در اوایل این مرحله، ممکن است در خانه راحت تر باشید. می توانید استراحت یا خوابیدن را امتحان کنید، یا ممکن است مایل به فعالیت باشید. برخی از خانم ها متوجه می شوند به شدت مایل به تمیز کردن خانه با انجام برخی از کارهای منزلند.. اگر گرسنه اید، یک غذای سبک بخورید (مثلا سوپ، آب میوه یا نان تست، ولی غذای سنگین نخورید . در مواردی برای مقابله با عوارض درد، به بیهوشی نیاز پیدا می کنید. ممکن است مایل باشید زمان انقباضات خود را بگیرید، ولی نیازی نیست نگران آن باشید.

در صورتی که ناراحتی شما شروع شد، انقباضات با تناوب بیشتر و شدیدتر اتفاق افتاد یا پرده های جنینیتان (کیسه آب) پاره شد، به پزشک خود تلفن کنید.

بسیاری از خانم ها با راه رفتن در طول مرحله ی اول درد، متوجه می شوند احساس راحتی بیشتری می کنند و حواسشان از درد پرت می شود. عده ای دیگر ترجیح میدهند در تختخواب استراحت کنند. از پزشک خود بپرسید آیا بیمارستان شما محدودیتی برای راه رفتن در طول درد دارد یا نه.

مرحله ی فعال در مرحله ی فعال درد معمولا کوتاه تر و قابل پیش بینی تر از مرحله ی ابتدایی است. معمولا برای فرزند اول، به طور متوسط ۵ ساعت و برای فرزندان بعدی، تقریبا ۴ ساعت طول می کشد. انقباضات در این مرحله هر ۳ تا ۵ دقیقه اتفاق می افتد و در حدود ۴۵ تا ۶۰ ثانیه طول می کشد. دهانه ی رحم شما از ۴ تا ۸ یا ۹ سانتیمتر باز می شود. ممکن است در این مرحله درد یا احساس ناراحتی شدید و شاید کمردرد نیز داشته باشید. بعضی از خانمها با درد بیشتری در کمر مواجه می شوند تا جلو؛ به این درد باز می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد