چگونگی پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان با واکسیناسیون


چگونگی پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان با واکسیناسیون

چگونگی پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان با واکسیناسیون

 

یک متخصص دندانپزشکی زیبایی قادر است دندانهای پوسیده یا تغيير رنگ یافته و بسیار زشت یک بیمار را به گونه ای ترمیم کند که چهره بیمار بکلیعوض شود. دندانپزشکی تنها با بازسازی دندانهای خراب و فاسد خلاصه نمیشود؛ بسیاری از ناهنجاریها و بدرنگی ها را به نحو بسیار مطلوب درمان می نماید.

- ایمپلنت های دندانی

دندانهای کاشتنی یا ایمپلنت های دندانی بسرعت در حال گسترش و پیشرفت بوده و بر طرفداران آن افزودن میشود. مسأله ای که سالها یکی از آرزوهای انسانها بود، امروزه محقق گردیده است.

گرچه هدف اصلی در کار دندانپزشکی پیشگیری از کشیدن دندانهاست ولی در مواردی دندانپزشک مجبور است دندان بیمار خود را بکشد. در اینگونه بیماران، ایمپلنت های دندانی مشکل را حل کرده است. اگر بتدریج هزینه استفاده از ایمپلنت کاهش یابد، اغلب مردم طالب این روش خواهند بود؛ زیرا این روش هم زیبایی دارد و هم دوام و استحکام

- پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان با واکسیناسیون

سالهاست تلاش دانشمندان و محققین در زمینه تهیه واکسن ضد پوسیدگی صرف شده و امید می رود در آینده به این آرزوی بزرگ جامه عمل پوشیده شود. آزمایشگاههای متعددی در سراسر دنیا در این زمینه مشغول تحقيق می باشند. مشکل اصلی در تهیه واکسن ضد پوسیدگی، تنوع و تعدد میکروارگانیسم های پوسیدگی زا است و امکان تهیه واکسن های متعدد وجود ندارد؛ ليكن تلاش در این زمینه ادامه دارد و شاید در قرن ۲۱ یکی از دستاوردهای مهم بشر در زمینه دندانپزشکی، تهیه واکسن ضد پوسیدگی باشد. شاید در مرحله بعد واکسن ضد بیماری لثه نیز تهیه شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد