قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / چین و چروک پوست را در خانه درمان کنید!!!
چین و چروک پوست
چین و چروک پوست

چین و چروک پوست را در خانه درمان کنید!!!

چین و چروک پوست را در خانه درمان کنید!!!

 چین و چروک پوست 

برای برطرف کردن  چین وچروک پوست صورت در صورتی که پوست معمولی باشد (نه خشک و نه چرب)، ضمن پرهیز از مصرف دخانیات، لوازم آرایش و زیبایی، تحریکات شبانه و پرهیز از شستشو با آب گرم یا آب آهک دار و همچنین پرهیز از آفتاب و سوز و باد، برای رفع آن باید آب هویج و گرمک زیادی مصرف کنید. همچنین میتوانید سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند. بعد آب صاف کرده توت فرنگی تازه را گرفته و با آن مخلوط کنید و باز هم بزنید و قبل از ظهر آن را به وسیله پنبه روی صورت بمالید و پس از ۱ ساعت، ۱۵ گرم جوش شیرین را در یک لیتر آب حل کرده و با آن صورت را بشویید و شبها هنگام خواب آب توت فرنگی تازه را بگیرید و بر صورت بمالید و صبح آب جعفری تازه را بگیرید و با آن صورت را بشویید و این عمل را چند روزی تکرار کنید.

• هرروز نصف قاشق سوپخوری رازیانه را نرم کرده و در ظرفی از آب بریزید و بجوشانید و صورت را با آن بخور دهید. هر شب بر پوست صورت آب هویج بمالید.

• هر روز ۱ مثقال صمغ عربی کوبیده شده را در آب هویج مخلوط کرده و به صورت بمالید و پس از ۱۵ دقیقه آن را با آب نیمه گرم بشویید.

هر بار سیب زمینی خام را آب بگیرید و با کمی لعاب اسپرزه و یا لعاب قدومه مخلوط کرده و به صورت بمالید و پس از یک ربع ساعت بشویید.

• هر روز یک پیاز را چهار قسمت کنید و با سه فنجان آب بجوشانید، آن قدر بجوشد که یک فنجان از آب آن باقی بماند و صبح ناشتا بنوشید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *