کاربرد دستگاه فضا نگهدار متحرک در صنعت دندانپزشکی 


کاربرد دستگاه فضا نگهدار متحرک در صنعت دندانپزشکی 

کاربرد دستگاه فضا نگهدار متحرک در صنعت دندانپزشکی 

 

این نوع SM به وسیله قلابهای فلزی که در داخل آکریل قرار گرفته اند روی دندانها قرار میگیرد و فضای خالی را حفظ می نماید. این نوع SM باید موقع غذا خوردن از دهان خارج شود و پس از مسواک زدن و شستشوی آن در دهان قرار گیرد. لذا برای کودکان با سنین بالاتر مناسب می باشد.

در این نوع SMها چنانچه تعداد دندان شیری کشیده شده بیش از یک دندان باشد و کودک از نظر غذا خوردن دچار مشکل گردد، به تعداد دندانهای از دست رفته روی پلاک، دندان مصنوعی آکریلیک اضافه میگردد تا هم کودک بتواند براحتی غذا بخورد و هم از نظر زیبایی مناسب باشد. بویژه در مورد دندانهای زود کشیده شده ناحیه جلو بالا این کار مناسب است.

انواع فضا نگهدارنده ها نیاز به مراقبتهای ویژه توسط والدین دارند؛ باید هر چند گاه توسط دندانپزشک مورد بازنگری و معاینه قرار گیرند. با مشاهده ظاهر شدن دندان دائمی جانشین، فضا نگهدار از دهان خارج می گردد. در کودکانی که از فضا نگهدار استفاده میکنند، رعایت بهداشت دهان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در کودکانی که به دلیل سندرم های مختلف یا بیماریهای ارثی و تکاملی تعداد قابل توجهی از دندانهای شیری یا دائمی در دهان ندارند، می توان به پروتزهای مخصوص برای آنها ساخت تا هم قادر به جویدن غذا باشند و هم از نظر زیبایی مناسب باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد