کاسنی زرد در درمان بندآمدن ادرار  معجزه می کند….


 کاسنی زرد در درمان بندآمدن ادرار  معجزه می کند….

 کاسنی زرد در درمان بندآمدن ادرار  معجزه می کند....

 کاسنی زرد را گل قاصد، خبرآور، هند بایبری، دندان شیر هم می گویند.این گیاه در ایران تقریباً در همه جا می روید، ساقهٔ کاسنی زرد گاهی به یک مترهم می رسد ولی معمولا تا شصت سانتیمتر بلند میشود. ریشه کاسنی زرد عمودی است و کمی قهوه ای قرمزرنگ است و میتواند به کلفتی یک انگشت آدمی بشودبرگهای آن دندانه دار و به شکل نیزه های آهنی است که در پایین گیاه به طور دسته جمع شده اند گلهای کاسنی زرد در تمام سال تقریباً وجود دارد و رنگ آن زرد است وشبیه به گلهای کوچک مینای زرد است کاسنی زرد به هر منطقه جغرافیایی و آب و هوایی عادت می کند و شما میتوانید آن را در سواحل دریا و همچنین در ارتفاع کوهها بچینید. ریشه های کاسنی زرد را باید در ماه مهر تا اسفند از زمین درآورید و با دقت بشویید و پاک کنید و قبل از اینکه آن را تکه تکه کنید پوست بکنید در کوره ملایمی خشک کنید.

کمی از تاریخ کاسنی زرد

کاسنی زرد را قدیمی ها می شناخته اند سن آلبرت کبیر اولین کسی است که این گیاه شفابخش را در فرهنگ گیاهان خود وارد کرد. بعد از او ژروم بوک در کتاب خود این گیاه را توصیف کرده و خواص ادرارآور مهمی را برای آن برشمرده و آن را یکی از گیاهان اشتهاآور قلمداد کرده است. کورتوم گیاه شناس معروف آلمانی ۱۸۲۶ -  ۱۷۴۵ آن را برای بیماریهای کبدی نسخه می داد و با موفقیت به این وسیله یرقان و اسهال های کبدی را درمان می کرد.

موارد استعمال

ریشه کاسنی زرد دارای اینولین است و این ماده خواصی شبیه به نشاسته دارد. علاوه بر اینولین ریشه کاسنی زرد یک دیاستاز و فیتوسترین که ترکیبات از تی است و همچنین دارای ویتامین (د)، دو آلکالوئید و یک مادهٔ رزینی (سقزی) و چندین املاح معدنی است برگ کاسنی زرد که از ریشهٔ آن کمتر مواد طبیعی دارد دارای ماده تلخی است که خواص اشتهاآور دارد و به همین جهت است که اغلب باید برگ کاسنی زرد را با ریشه آن مخلوط کرد تا خواص کامل شفابخش خود را بدست آورد، کاسنی زرد محرک صفراست و به علاوه خاصیت هضم کننده و تصفیه کنندهٔ خون را دارد و شما باید آن را با اطمینان خاطر برای درمان کم اشتهایی، تصلب شرائین و اختلالات جریان خون، دیابت، اگزما و امراض پوستی و درد معده و بحران های کبدی و نقرس مصرف کنید، در مورد درمان بندآمدن ادرار این گیاه معجزه می کند  

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد