قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / کاملترین نسخه در مورد بیضه ها در طب سنتی
بیضه های بی خاصیت
بیضه های بی خاصیت

کاملترین نسخه در مورد بیضه ها در طب سنتی

کاملترین نسخه در مورد بیضه ها در طب سنتی

بیضه ها

خایه، بیضه یا تخم غدهٔ جنسی است که در همهٔ پستانداران نر وجود دارد و همانند اندام هومولوگ خود یعنی تخمدان دارای دو وظیفه یعنی ساخت و تولید اسپرم (گامت نر) و ترشح هرمون‌های درون‌ریز (اندوکرین) به ویژه تستوسترون است. هر دو عمل یادشده به وسیله تحریک و کنترل هیپوفیز پیشین صورت می‌پذیرد. هورمون لوتئینه کننده (LH) باعث تولید تستوسترون شده و هورمون محرکه فولیکولی (FSH) برای ساخت اسپرم (اسپرماتوجنز) لازم است. این اندام دارای لوله‌های پیچ خوردهٔ فراوانی است که لوله اسپرم‌ساز نام دارند و اسپرم‌سازی درون این لوله‌ها انجام می‌شود. سپس اسپرم‌های تولید شده به لوله دیگری درون خایه که اپی دیدیم نام دارند منتقل و در آنجا ذخیره می‌شوند.

بیضه ها در کیسه بیضه واقع شده و هورمون تستوسترون تولید میکنند و متخصصان بر این باورند که این هورمون در سلامتی و جوانی بافتها بسیار مؤثر است. این هورمون در متابولیسم نیز بی تأثیر نیست. در مرد و زن هر دو این هورمون وجود دارد ولی در مردان هورمون مردانه بیشتر میباشد. وجود این هورمونها در بدن باید از یک نسبت بخصوص برخوردار باشد. عدم تعادل این نسبت مثلاً وجود هورمون مردانه بیشتر از حد لازم در زنان باعث طاسی شده که این موضوع با شوره سر نیز همراه است.

زیادی هورمون مردانه در لاغر کردن لایه چربی زیرپوست سر که کار این لایه حمایت از فشار بی مورد عضلات صورت و پوست سر است، بسیار مؤثراست

ده نکته در مورد آلت تناسلی مردانه (و بیضه‌ها) که شما نمی‌دانید

1- می‌توانید با آلت خود یک وزنه را بلند کنید.

روش «فاق آهنین» یکی از فنون قانونی –اما مهجور- کونگ‌فو است. استاد بزرگ، «تو جین شنگ»، در باشگاه ورزشهای رزمی خود در لس‌آنجلس به شاگردان خود می‌آموزد که چطور وزنه‌هایی سنگین‌تر از وزنه‌های پرس سینه را با نوارهایی که به دور آلت شل خود می‌بندند بلند کنند.
در ابتدا، او با یدک کشیدن یک تراکتور توسط آلت خود توانست توجه رسانه‌ها را جلب کند، و دو سال بعد با کشیدن یک هواپیمای جنگی 4 تنی دوره جنگ جهانی دوم در طول باند پرواز توسط آلت خود برای نشریه «نشنال جئوگرافیک» همین روند را ادامه داد.
این استاد مدعی است که بلند کردن وزنه‌های سنگین با آلت، علاوه بر افزایش قوه مردانه و طول آلت، موجب درمان بسیاری از مشکلات ناشی از دیابت تا مشکلات قلبی می‌شود –و البته باید یادآور شد که این ادعاها اثبات نشده‌اند.

2- میزان نعوظ (سفتی آلت) شما قابل درجه‌بندی است.

نعوظ –یا سفتی آلت شما- براساس مقیاسی چهار درجه‌ای قابل اندازه‌گیری است: 1) در حالت سکس کمی بزرگ می‌شود ولی نرم است؛ 2) عدم سفتی مناسب برای سکس؛ 3) سفتی مناسب برای سکس، اما به طور کامل سفت نمی‌شود؛ 4) کاملاً سفت.
«مقیاس سفتی آلت» توسط دانشمندانی مطرح شد که در دهه 1990، در حال آزمایش داروی ویاگرا بودند. روش ساده‌ای که در آن زمان بکار گرفته شد، شاخص بین‌المللی عملکرد نعوظ، بدین شکل بود که از مردان خواسته می‌شد که سفتی آلت خود را براساس اعتماد به نفسشان دسته‌بندی کرده و دفعات سکس خود را نیز ذکر کنند.
اما اگرچه مطالعه‌ای اولیه مبنی بر موثر بودن ویاگرا آماده انتشار بود، برخی محققان نیز راهی ساده‌تر برای سنجش داده‌های نتایج نعوظ ارائه دادند.

3- مردان به اندازه زنان حساس هستند.

البته ما در مورد حساسیت نسبت به لمس شدن حرف می‌زنیم. وقتی نوبت به حس آلت می‌رسد، مردان و زنان تقریباً مشابه هستند.
مطالعات جداگانه‌ای در مورد زنان و مردان از ابزار علمی استفاده کرد که کمترین فشاری را که فرد می‌توانست آن را روی پوست خود لمس کند می‌سنجید. برای مردان، حساسترین نواحی پوست ختنه‌گاه، و ناحیه زیر آلت درست پایین سر آلت، که فرنولوم نامیده می‌شود، هستند. برای زنان، حساسترین مناطق لب‌های داخلی آلت هستند.
اما براساس مقیاس حساسیت، مردان و زنان در شرایط یکسان قرار داشتند. هر دو جنس به سطح مشابهی از لمس واکنش نشان می‌دادند: تنها دو دهم گرم فشار قابل احساس بود.

4- باکتری‌های روی آلت تناسلی مردانه می‌توانند موجب ایدز شوند.

احتمالاً می‌دانید که روده بزرگ شما پر از باکتری‌های مختلفی است که اغلب آنها مفید هستند. نوک آلت نیز مجموعه باکتری‌های خود را دارد اما این موجودات ریز می‌توانند میزان خطر ابتلا به عفونت HIV را در شما تغییر دهند.
محققان اثبات کرده‌اند که مردان ختنه نشده باکتری‌های مضر بیشتری را زیر پوست ختنه‌گاه خود دارند که این باکتری‌ها در محیط‌های بدون اکسیژن به وفور یافت می‌شوند.
باکتری بیهوازی یا دیگر ارگانیسم‌های این بخش موجب التهاب می‌شوند که این التهاب سلول‌های تی سیستم ایمنی را جذب می‌کند و اچ‌آی‌وی نیز این سلول‌ها را هدف قرار داده و در مقابل عفونت آسیب‌پذیر می‌سازد.
البته، اگر شما ختنه نشده‌اید و می‌خواهید از بیماری‌های مقاربتی دوری کنید می‌توانید به سادگی از کاندوم استفاده کنید.

5- نعوظ صبحگاهی می‌تواند درد داشته باشد.

چه خواب‌های جنسی ببینید و چه خیر، احتمالاً اغلب روزها در هنگام صبح با آلتی تحریک شده بیدار می‌شوید. در حقیقت، مردان معمولاً بین سه تا پنج تحریک را در طول شب تجربه می‌کنند، که اغلب در دوره‌های خواب عمیق همراه با حرکات سریع چشم (REM) است.
بنابراین می‌توانید تصور کنید که ابتلا به «نعوظ دردناک در حین خواب» چه قدر دردسرساز خواهد بود. این یک بیماری نادر است (تاکنون کمی بیش از 30 مورد گزارش شده است) که در آن نعوظ‌هایی که هنگام خواب رخ می‌دهند –نه فقط نعوظ نزدیک به صبح، بلکه در تمام شب- به جای لذتبخش بودن دردناک هستند، و درد آن باعث می‌شود از خواب بیدار شوید.
پزشکان هنوز نمی‌توانند با اطمینان بگویند که چرا این نعوظ‌ها در حین خواب موجب درد می‌شوند.

6- آلت شما زنان را فریب می‌دهد تا آن را هیولا فرض کنند.

می‌توانید این مسئله را به گردن تفکر آرزومندانه یا راهکار حافظه برای بهتر نشان دادن مسائل نسبت به واقعیت بیاندازید، اما مطالعه‌ای جدید نشان داد که زنان هنگام به خاطر آوردن آلت تناسلی مردانه، آن را بزرگتر از اندازه واقعی تصور می‌کنند.
محققان از 41 زن خواستند که آلت‌های مصنوعی را که توسط چاپگر سه بعدی ساخته شده بودند به مدت 30 ثانیه در دست بگیرند. سپس مخاطبان به یک پرسشنامه کوتاه پاسخ می‌دادند، و بعد باید به سراغ 32 آلت مصنوعی مختلف رفته و آلتی را که قبلاً در دست گرفته بودند از میان آنها پیدا می‌کردند.
آنطور که مشخص شد، زنان معمولاً آلتی را برمی‌داشتند که بزرگتر از اندازه آلت اولیه بود. جالب است!

7- می‌توانید هرچند بار که خواستید آلت خود را پیرسینگ کنید.

ورودی پیشابراه در نوک آلت اسم خاص خود را دارد: میتوس. (شما می‌توانید نام طنزآمیز دیگری برایش انتخاب کنید.)
اگر فکر می‌کنید این یک سوراخ روی آلتتان کافی نیست، می‌توانید از «رالف باکهولز» پیروی کنید. این مرد آلمانی رکورد رسمی بیشترین میزان پیرسینگ بدن را دارد.
براساس شمارش رسمی توسط مسئولین رکوردهای جهانی گینس، از 453 پیرسینگ باکهولز، 287 مورد روی آلت تناسلی او هستند.

8- برخی مردان دوست دارند به بیضه‌هایشان لگد بزنید.

احتمالاً اصلاً دوست ندارید در حین سکس یک لگد سریع به بیضه‌تان بخورد. اما برای برخی از مردان، «ضربه به بیضه» یک لذت جنسی سادو-مازوخیستی است –این کار بخشی از خدمات زنان روسپی سلطه‌گرا است.
نزدیک به ده هزار عضو (شامل مردان و زنان) یک وب‌سایت اجتماعی، این مسئله را جزو علایق شخصی خود مطرح کرده‌اند، و برای جستجوی «ضربه به بیضه» در سایت یوتیوب به 33 هزار نتیجه دسترسی پیدا می‌کنید. (با مسئولیت خودتان جستجو کنید).
مثل تمام چیزهای عجیب و جنسی دیگر، این کار نیز اسم خاص خود را در زبان ژاپنی دارد: «تاماکِری».

9- پیچ خوردن بیضه می‌تواند باعث از بین رفتن آن شود.

ابتدا خبر خوب: بیضه‌ها مثل سیم‌های هدفون شما به دور یکدیگر نمی‌پیچند زیرا کیسه بیضه دو بخش جداگانه دارد که از وسط توسط غشایی نازک مجزا می‌شوند.
به هرحال، اتفاقی که ممکن است بیافتد آن است که یکی از بیضه‌ها ممکن است به دور خود بچرخد، که باعث می‌شود طناب بیضه‌ای پیچ خورده و در نهایت جریان خون قطع شوند. این اتفاق به شدت دردناک است و «پیچش بیضه» اگر به سرعت درمان نشود می‌تواند موجب از بین رفتن بیضه شود.
اگرچه بیشترین احتمال برای وقوع چنین اتفاقی در هنگام رشد بیضه‌ها در دوره نوزادی یا نوجوانی است، اما مطالعه‌ای در انگلیس نشان داد که دوچرخه‌سواران به دلیل حرکات پا در هنگام دوچرخه‌سواری، بیشتر در معرض خطر پیچش بیضه قرار دارند.

10- نعوظ موجب تصمیمات بدی می‌شوند.

در سال 2005، دانشمندان از 35 مرد خواستند که هم در حالت عادی و هم در حین خودارضایی که محققان آن را «سطح تحریک بالا اما بدون ارگاسم» می‌نامند، به سوالات پرسشنامه‌ای پاسخ دهند.
وقتی مردان تحریک شدند، هر مسئله‌ای که از سوی دانشمندان مطرح می‌شد، از جمله کفش‌های زنانه، ایده رابطه سه نفره مرد-مرد-زن، و حتی بوی دود سیگار، به نظرشان جاذبه جنسی بیشتری داشت.
در عین حال، مردان در حین خودارضایی گفتند که دوست دارند برای رسیدن به رابطه جنسی تلاش بیشتری بکنند، چه این تلاش شامل کارهای ساده‌ای مانند گفتن یک «دوستت دارم» دروغین برای راضی کردن طرف مقابل به رابطه جنسی باشد، یا کارهای غیراخلاقی‌تری مانند نوشاندن مشروب الکلی بیشتر به طرف مقابل به صورت عمدی.
این لزوماً بدان معنا نیست که تمام مردان با آلت خود فکر می‌کنند، اما قرار گرفتن در حالت تحریک جنسی بیش از آنچه متوجه می‌شوید بر تصمیمات شما تاثیر می‌گذارد.

 

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *