کامل ترین مرجع در مورد سینه ها / قسمت اول


 کامل ترین مرجع در مورد سینه ها / قسمت اول

 کامل ترین مرجع در مورد سینه ها   

حفظ و زیبائی سینه ها

یک توازن مناسب هورمونی لازمه داشتن  پستانهائی زیبا، سفت و با طراوت می باشد.  این بالانس هورمونی که از هیپوتالاموس - منطقه عصبی واقع در مغز - کنترل می شود، مطابق با وضعیت روحی زن تغییر می یابد و به همین خاطر داشتن روحیه ای شاد، خوش بین و متوازن زمینه ساز سینه هایی سفت و زیباست. در شرایط خاص شاید بتوان فرم و اندازه سینه ها را با یک عمل جراحی تغییر داد ولی با مراعات قوانین ساده و مختصر بهداشتی و عدم سهل انگاری حداقل میتوان از شل و آویزان شدن آنها جلوگیری نمود.

آیا قرار دادن پستانها در معرض آفتاب مضر است؟

به نظر می رسد که نور خورشید باعث سرطان سینه نمی شود؛ با این وجود بهتر است به دلیل پوست بسیار حساس و آسیب پذیرشان آنها را تا حد ممکن از تابش نور شدید آفتاب پوشاند. نور آفتاب تاثیر مخربی روی بافت پیوندی و فیبرهای الاستیک سینه ها داشت و موجب پیری زودرس آنها می شود. بنابراین همیشه پیش از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پستانهارا با لوشن ضد آفتاب به پوشانید. 

آیا با دیگر تغییر و تحولات بدن فرق می کند؟

با افزایش وزن، بافت چربی موجود در پستانها و در نتیجه حجمشان افزوده می شود. در مقابل با کاهش وزن بافت پیوندی و الاستیک نامتغیر باقی مانده و بافت چربی کاهش می یابد. از آنجائی که تغییر وزن موجب نابودی رشته های الاستیک و شل شدن پوست می شوند، بهتر است از تغییرات رادیکالی وزن جلوگیری نمود.یکی از پیآمدهای حاملگی افزایش حجم پستانها است. اصولاً پس از  خاتمه دوران شیردهی که پستانها به حالت اولیه خود باز می گردند، کمی جمع و چروکیده می شوند. مکمل های استروژن و پروژسترون، دارو، اختلالات هورمونی، یائسگی و در نهایت کهولت نیز هر کدام به نحوی موجب تغییرات عدیده در حجم پستانها می شوند. با بالا رفتن سن پوست نازکتر شده و هورمون ها در بدن افزایش می یابند که به نوبه خود باعث جمع شدن لوبولهای پستان می شود. لازم بذکر است که برخی از محققین آمیزش جنسی مداوم در طول زندگی را روشی طبیعی برای حفظ طراوت و شادابی پستانها می دانند. وزن زیاد سینه ها طی مدت طولانی موجب آویزان شدن آنها می شود، استفاده از سوتین باعث حفظ الاستیسیتی یا حالت کشسان پوست می شود. به هر حال بدون در نظر گرفتن سایز پستان ها پوشیدن سوتین به هنگام ورزش هایی از قبیل دو و دیگر فعالیتهای پرشی توصیه می شود، زنان حامله و شیرده نیز می بایست از سینه بند استفاده کنند،اما هنگام شنا لزومی به داشتن آن نیست.

چرا پستانها دارای فرمهای متفاوت هستند؟

اگر رشد غدد پستانی هم سطح و هم تر از دنده ها بود شکل آنها نیز پهن و کشیده می شد. در صورت عمودی بودن این رشد فرم آنها نیم کره ای می شود. حالت میانی این باعث می شود تا فرمهای گوناگونی پدید آید.

چرا همه پستانها دارای سفتی و استحکام یکسان نیستند؟

زمینه یک سینه سفت و محکم بیشتر بودن بافت پیوندی نسبت به بافت چربی در آنها است و برعکس در صورت غالب بودن بافت چربی سینه ها شل تر خواهند بود.

چرا معمولاً یکی از پستان ها بزرگتر از دیگریست؟

نیمه راست بدن انسان با نیمه چپ آن گرچه در ظاهر مشابه و متناسب به نظر می رسد ولی در واقع کاملاً متقارن نیست. این پدیده در مورد پستانها نیز صدق می کند. وجود دو عضو جفت متقارن در بدن بسیار نادر است.  ۹۹/۹ درصد سینه های بانوان باهم متقارن نیستند؛ بدین معنی که هر کدام دارای مقدار متفاوتی از چربی، بافت پیوندی، لوب ها و دیگر اجزای تشکیل دهنده آنها می باشند. نوک پستانها نیز می تواند دارای تفاوت هائی در سایز رنگ و برجستگی یا فرورفتگی باشد. برخی ناهموار و برخی دارای  چند تار مو است.  کامل ترین مرجع در مورد سینه ها / قسمت دوم       

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد