کاهش قند خون,یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت


کاهش قند خون,یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت

کاهش قند خون,یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت

  زمانی که سطح گلوکز خون از پائین ترین حد طبیعی نیز کمتر شود این وضعیت بوجود می آید. کنترل سطح قند خون بوسیله فعالیت چند هورمون از جمله انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد و کورتیزول صورت می گیرد. در بیماران دیابتی بدلیل کمبود سطح انسولین، سطح قند خون به طور غیرطبیعی افزایش می یابد. در چنین شرایطی فرد مجبور به استفاده از انسولین خارجی جهت کنترل قند خون میباشد. یکی از مهمترین دلایل کاهش قند خون، مصرف زیاد انسولین در بیماران دیابتی است، در این حالت فرد دچار ضعف، لرزش در دست ها، حالت گیجی، کابوس شبانه و حتی حالت اغماء می شود که اگر فرد هوشیار بوده و قادر به نوشیدن باشد باید به او شربت و مایعات شیرین نوشاند ولی چنانچه حالت گیجی یا اغماء داشته باشد حتماً باید به مراکز درمانی منتقل شود تا از طریق سرم درمانی قند خون کنترل گردد.

علائم کاهش قندخون 

کاهش یا افت قندخون یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت است. وقتی قندخون فرد به کمتر از ۷۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر می‌رسد، هورمونی به‌نام آدرنالین در بدن ترشح می‌شود. ترشح این هورمون باعث بروز علائمی چون تعریق، عصبانیت و لرزش می‌شود.

سایر اختلالات ناشی از افت قندخون عبارتند از: تاری دید، سردرد، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی لب ها.

در صورتی‌که افت قند خون در حد خفیف باشد، تشخیص علائم و درمان آن امکان‌پذیر است. در موارد شدیدتر علائم به‌صورت ناگهانی ایجاد شده و تشنج و از دست دادن هوشیاری رخ می‌دهد که جزء فوریت‌های پزشکی است.

ادویه خاص مواد غذایی، خوردن میوه های خاص و خوردن از نوع صحیح چربی ممکن است به شما در دفع دیابت کمک کند. در این مقاله یک لیست از اقلام سالم آورده می شود که شما باید به طور منظم به رژیم غذایی خود اضافه نمایید.

دارچین شما ممکن است به دارچین و شکر با هم بر روی نان تست فکر کنید اما دارچین در کاهش قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قوی است یک بررسی در سال 2011 از مطالعات متعددی نشان داد که هر دو دارچین کامل و عصاره دارچین سبب کاهش قند خون ناشتا می شود.یک بررسی در سال 2013 کشف کرد که دارچین سبب کاهش ( قند خون ناشتا، کلسترول تام، تری گلیسرید و کلسترول بد LDL می شود در حالی که کلسترول خوب HDL را بالا می برد.اما مراقب باشید چندین نوع مختلف از دارچین با تولید نتایج مختلف، وجود دارد . دارچین سایگون حاوی سطح بالایی از کومادین، رقیق کننده خون است دارچین سیلان ممکن است ایمن تر باشد اما مصرف دوز زیادی از دارچین می تواند خطرناک باشد قبل از شروع هر نوع مکمل یا طرح غذایی با دکتر خود صحبت نمایید.شنبلیله شنبلیله ادویه که معمولاً از برگ و دانه آن در مواد غذایی جنوب آسیا استفاده می شود و همانند یک مکمل برای مادران پرستار و در طیف گسترده ای از داروهای گیاهی استفاده می شود.یک بررسی مروری در سال 2013 روی مکمل های غذایی گیاهی نشان داد که شواهد قانع کننده وجود دارد که شنبلیله سطح قند خون را در افراد مبتلا به هر دو نوع دیابت نوع 1 و 2 و همچنین پیش دیابت کاهش می دهد.فیبر موجود در دانه شنبلیله در کم کردن سرعت هضم کربوهیدرات ها موثر است این ممکن است اثر آن بر قند خون را توضیح دهد همچنین سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است شنبلیله را می توان به عنوان یک قرص، اما از آن نیز می توان به عنوان یک چای و یا اضافه شده به طیف گسترده ای از دستور العمل های غذایی خوشمزه استفاده کرد.سیر و پیاز سیر سال ها برای کاهش سطح کلسترول استفاده می شود اما آن وعده ی کاهش قند خون را نشان می دهد. مطالعه در سال 2006 در موش و مطالعه 2012 در خرگوش نشان داد که عصاره سیر ممکن است قند خون را پایین بیاورد. عصاره سیر میزان انسولین موجود در افراد مبتلا به دیابت را افزایش می دهد.مطالعات مشابه نشان داده است که پیاز نیز اثرات مثبتی بر کاهش قند خون دارد با وجود بوی بد سیر و پیاز در دهان، برای طعم غذا خوب است و معلوم است که آن بیش از حد برای شما خوب است پس برای سفارش پستو سیری حرکت نمایید سیر و چربی های تک اشباع در آجیل کاج برای قند خون شما خوب هستند.آوکادو و آجیل اسیدهای چرب تک اشباع ( MUFA ها ) از اجزای مهم برنامه غذایی قند خون سالم هستند MUFA ها مواد مغذی کلیدی در برخی غذاهای افسانه ای مانند آوکادو، آجیل و دانه ها، زیتون، کتان و روغن زیتون هستند.نشان داده شده است که آوکادو سبب کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک، یک گروه از بیماری ها از جمله دیابت می شود مطالعات در مقایسه یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا با یک رژیم غذایی بالا در MUFA ها نشان داد که MUFA ها به طور متوسط سبب بهبود قند خون شده و مقاومت به انسولین را کاهش می دهند یک قسمت از پیش دیابت که سلول های بدن به انسولین پاسخ نمی دهد MUFAها نیز احساس رضایت پس از خوردن را افزایش می دهد و تاثیر سالم بر فشار خون و التهاب دارند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد