قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / کدامیک از ترس هایتان اتفاق افتاده است ….؟
ترس
ترس

کدامیک از ترس هایتان اتفاق افتاده است ….؟

کدامیک از ترس هایتان اتفاق افتاده است ….؟

ترس چیست ؟

ترس احساسی معمولاً ناخوشایند اما طبیعی است که در واکنش به خطراتِ واقعی ایجاد می‌شود.

تفاوت ترس با فوبی 

باید بین ترس و فوبی تفاوت قائل شد. زیرا فوبی‌ ترسی هستند که به طور گسترده با خطرات واقعی آن موقعیت تناسب ندارند، نوعاً فراتر از کنترلِ ارادی هستند، و باعثِ خودداری از موقعیتِ ترسناک می‌شوند

مقابله با ترس 

نکته بسیار امیدوار کننده  که در این مسئله وجود دارد این است که شما باید بدانید همیشه 90 درصد از 100 درصد ترس  ما واقعی نیستند و هیچ گونه خطری از طرف آنها وجود ندارد 10 در صد باقی مانده احتمالاتی است که در اکثر مواقع اتفاق نمی افتند .

بیشتر ترس  ما واقعیت ندارند و ساخته و پرداخته افکار و تخیلات ما هستند و چون از نظر علم پزشکی مغز و سیستم عصبی ما نمی تواند تفاوت بین تجربه  خیالی و واقعی را تشخیص دهد در هر دو صورت به یک شکل عکس العمل نشان می دهد آگاهی به این نکته می تواند کمک زیادی به حل مشکلات ناشی از ترس و وحشت بکند .
اگر عمیقأ قبول کنید که بیشتر ترس  ما غیر واقعی و خیالی هستند وحشت شما از بین می رود و احساس آرامش و امنیت جای گزین آن می گردد .

قدری به گذشته خود فکر کنید در طول زندگی تان چقدر ترس و وحشت از مسائل مختلف داشته اید ولی کدام یک از آن اتفاق افتاده ؟ تقریبأ هیچ کدام !

وقت آن رسیده که تصمیم بگیرید تا دیگر از هیچ چیز نترسید و با ترس هایتان مشورت و گفتگو نکنید .

مطمئن باشید که هیچ چیز و هیچکس جز خودتان نمیتواند به شما صدمه بزند در اکثر مواقع اگر صدمه به ما وارد می شود دلیلش خود ما هستیم زیرا اجازه می دهیم که این اتفاق برایمان بیفتد.

قوی و شجاع باشید هیچ ترسی به دل راه ندهید زیرا تا وقتی نخواهید هیچ اتفاق بدی برایتان پیش نخواهد آمد .

درمان ترس

در صورتی که ترس و وحشت بر وجود شما مستولی گشته باید از خوردن هر نوع میوه  کال و نارس به خصوصی خربزه  کوچک و کال خودداری کنید.

بیشتر از خربزه  کاملاً رسیده و به رسیده و شیرین استفاده کنید. (به طور کلی میوه کال و نارس وحشت و ترس ایجاد می کند.)

طباشیرهندی، درونج، زرناباد، زعفران، پوست هلیله  کابلی، ابریشم مقرض، صندل سفید و پوست بیرونی پسته، هیل قرابی، مروارید، عود، کهربا و بسد از هر کدام ۵ گرم، بهمن سرخ، بهمن سفید، گل گاوزبان، شاه تره، بادرنجبویه و کبابه  چینی از هر کدام ۱۰ گرم، قند یا شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید بعد با آب جوشانده  طلا، آب جوشانده  نقره، آب به، اب سیب درختی قرمز، آب انار شیرین و آب لیمو مخلوط کرده، و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل کنید.

 

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *