قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / کرم کدوی کودک و راه های نابودی آن در طب سنتی
کرم کدوی اطفال
کرم کدوی اطفال

کرم کدوی کودک و راه های نابودی آن در طب سنتی

کرم کدوی کودک و راه های نابودی آن در طب سنتی 

کرم کدوی اطفال

نام دیگر کرم کدو، تنیا است. کرم کدوی بالغ در روده باریک انسان زندگی می‌کند. طول کرم 4 تا 8 متر و دارای 4 بادکش است که به وسیله این بادکش‌ها به دیواره روده باریک می‌چسبد. این کرم دو میزبان دارد. میزبان نهایی آن انسان و مهم‌ترین میزبان واسط آن گاو و گاهی شتر است. طول عمر کرم بیشتر از 25 سال می‌باشد. بدن کرم کدو بند بند است. این کرم‌ها نر و ماده هستند و در هر قطعه (بند) بدن آن‌ها هر دو دستگاه تناسلی نر و ماده وجود دارد. در بندهای متوالی عمل لقاح انجام می‌شود و تخم‌ها تشکیل می‌گردند.

5867-436x330

انواع کرم کدو:

دو نوع کرم کدو در بدن انسان دیده می‌شود:
1- کرم کدوی گاو
2- کرم کدوی خوک

چرخه زندگی کرم کدو:

بندهای بارور کرم کدو، از بدن انسان آزاد شده و موجب آلودگی گیاهان و علوفه می‌شوند. گاو یا خوک به دنبال خوردن گیاهان و علوفه حاوی تخم کرم آلوده می‌شوند. تخم انگل در لوله گوارش گاو پاره شده، جنین 6 قلابی آزاد می‌شود. جنین 6 قلابی جدار روده را سوراخ کرده و وارد گردش خون می‌شود و از طریق عروق خونی، وارد بافت‌های عضلانی گاو شده و پس از 60 تا 70 روز به صورت کیست در می‌آید که به آن سیستی سرکوس می گویند. انسان با خوردن گوشت نیم پخته‌ای که مراحل لاروی (آلوده کننده) سیستی سرکوس را داشته باشد، آلوده می‌شود. پس از 10 تا 12 هفته آلودگی روده‌ای ایجاد و لارو آزاد می‌شود و به جدار روده انسان می‌چسبد. لارو طی 5/2 تا 3 ماه به کرم بالغ تبدیل و تخم گذاری می‌کند. تشخیص کرم کدو می‌تواند باعث درد در حفره‌ی شکمی، حالت تهوع و اختلال در اشتها شود، اما این حالت در همه افراد رخ نمی‌دهد. آزمایش خون و مدفوع در این حالت لازم است.بیماری از طریق یافتن بندهای بارور در رختخواب یا مدفوع و یا یافتن تخم در مدفوع یا اطراف مقعد تشخیص داده می شود همچنین از روش‌های آزمایشگاهی و سرمی و اشعه ایکس برای تشخیص استفاده می‌نمایند.

درمان گیاهی کرم کدو در اطفال:

برای رفع کرم کدوی اطفال ۱۰ تا ۲۰ گرم پوست ریشه  انار را بسایید و در ۷۵ گرم آب، ۶ ساعتبخیسانید بعد بجوشانید تا حجم آن نصف شود. آب صاف کرده  آن را سه قسمت کنید و هر ۱/۵ ساعت یک قسمت آن را به طفل بخورانید. ۲ ساعت پس از تمام شدن آنها یک مسهل به او بدهید و منتظر آمدنکرم کدو بمانید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *