قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / کمر درد چگونه درمان میشود؟!
درمان کمر درد
درمان کمر درد

کمر درد چگونه درمان میشود؟!

کمر درد چگونه درمان میشود؟!

درد کمر به علت سردی مزاج

درمان: با ماء الاصول، گل قند عسلی و تریاق اربعه این دردها تسکین می یابد و ضماد روغن بابونه، روغن قسط و روغن سداب نیز مؤثر است. مالیدنی داروهای زیر را برای تسکین درد توصیه می نماید.

تخم شنبلیله، اوشق، حب الغار، آب تخم کتان و روغن بید انجیل،

درد کمر به علت غلبه بلغم

این درد به علت گرفتاری عضلات و مهره های پشت ممکن است به وجود آید. در اثر مصرف مواد بلغم افزا شدت می یابد. با خوردن ماء الاصول و مصرف وج، زیره و عسل دردها ساکت می شوند، پس از دادن داروهای فوق از حب یا ترکیبات سورنجان میتوان استفاده نمود و از ترکیبات زیر به صورت شیاف می توان به کار برد. جاوشیر، اوشق، مقل، میعه، آنزروت، نمک هندی، زنجبیل، سورنجان، شقاقل، شحم حنظل، تخم کرفس، بادیان، انیسون، زرنباد و قسط از همه برابر نرم کوبیده خمیر کرده شیاف سازند. داروهای فوق را میتوان نرم کوبیده با گلاب و سرکه بمالند. روغن های بالا نیز برای مالیدنمفید است.

دردهای پشت که عارضه ای از نوع شرکت دیسک ها نداشته باشد همه با داروهای خوردنی،مالیدنی و ضمادهای فوق بهبودی می یابد. دردهای زمان قاعدگی و یا شرکت ناراحتی های زنانگی با درمان فوق بهبودی مییابد، مالیدن پودینه و سیر با روغن زیتون و یا مغز ساق گاو به دردهای کمری خیلی موثر است.

کمردرد حاد به کمردردی میگویند که از شروع آن کمتر از سه ماه گذشته است. علت عمده این کمردرد ها وارد آمدن فشار زیاد به قسمت های پایینی ستون فقرات است. کارهایی مانند بلند کردن یا هل دادن اجسام سنگین، حرکات نا متعادل و چرخشی ستون مهره یا انجام ورزش های جدید بدون داشتن آمادگی میتوانند موجب کمردرد حاد شود.
البته علل دیگری مانند شکستگی های مهره، عفونت یا تومور های مهره هم میتوانند موجب کمردرد حاد شوند ولی شیوع آنها کمتر بوده و درمان آنها در قسمت های دیگر بررسی شده است.

اکثر کمردردهای حاد در عرض چند هفته خوب میشوند.
اگر درد شما تازه شروع شده است بهترین راه درمان مصرف دارو است. استفاده از استامینوفن، بروفن یا ناپروکسن یا دیگر داروهای ضد التهابی مفیدند. از داروهای شل کننده عضلانی هم در درمان کمردرد های حاد استفاده میشود. این داروها را روزانه در وعده های منظم مصرف کنید. به کار روزانه خود ادامه بدهید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *