کنترل بر عملکرد مثانه در دوران پس از بارداری


کنترل بر عملکرد مثانه در دوران پس از بارداری

کنترل بر عملکرد مثانه در دوران پس از بارداری

 

برخی از خانم ها با مشکلی مغایر مواجه می شوند، متوجه می شوند کنترل مناسبی بر عملکرد مثانه ی خود ندارند؛ به طوری که وقتی می ایستند یا می خندند، چند قطره ادرار می کنند، یا اینکه باید به سرعت خود را به دستشویی برسانند. در صورت بروز این بی اختیاری، زیاد نگران نشوید، زیرا زمان معمولا مشکل را حل می کند. در بعضی موارد، چند هفته طول می کشد اوضاع تحت کنترل قرار گیرد

 در صورت تداوم مشکل می تواند مؤثر باشد. راهکار مناسب دیگر، رفتن به دستشویی در فواصل منظم برای تخلیهی مثانه قبل از آن است که به صورت اضطراری در آیدا مبارزه با ناراحتی های بواسیر اکثر فشارهایی که در طول زایمان وارد می کنید، به س مت مقعد متمرکز است؛ عاملی که در بسیاری از خانم ها به بروز بواسیر منجر می شود - باز شدن رگهایی که از مقعد بیرون می زند.

متأسفانه، نداشتن مشکل بواسیر قبل از زایمان تضمینی بر عدم بروز آن بعد از زایمان نیست. اگر در اواخر دوران بارداری دچار بواسیر بشوید شاید بعد از زایمان شدیدتر شود. به طور همزمان، بواسیر می تواند ناراحت کننده تر از اپیزیوتومی باشد، و به مدت طولانی تری باقی می ماند. برای آشنا شدن با توصیه هایی در مورد کنار آمدن با بواسیر، به فصل ۷ برگردید. خبر خوش آن است که این مشکل معمولا موقتی است.

بواسیرهای بعد از زایمان اساسا ظرف چند هفته از بین می رود. گاهی اوقات کاملا از بین نمی رود، ولی در اکثر موارد ناراحت کننده نیست. شاید چند ماهی شما را به دردسر نیندازد و سپس چند روزی مجددا موجب ناراحتیتان شود، و بعد مجددا بهتر شود. مصرف یک ملین (مانند کولیس) را به همان طور که قبلا اشاره کردیم - در نظر داشته باشید و مطمئن باشید به مقدار زیادی مایعات و مواد فیبردار مصرف کنید.

بدین طریق، اجابت مزاج زیاد آسیبی نمی رساند و نیازی به فشار آوردن زیاد نخواهید داشت (که باعث تشدید بواسیر میشود). به احتمال زیاد بواسیر شما ظرف یک هفته یا دو هفته از بین می رود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد