کنترل جامع علایم بیماری ام اس


کنترل جامع علایم بیماری ام اس

کنترل جامع علایم بیماری ام اس

 

کنترل علایم

کنترل جامع علایم بیماری، برای داشتن عملکرد و تصویر ذهنی خوب از خود، امری اساسی است. بنابراین اگر پزشکتان میگوید، کار بیشتری برای کنترل علایمتان نمی شود انجام داد - خیلی سریع پزشک دیگری پیدا کنید. در واقع برای هر علامتی دراماس داروها و راهکارهای درمانی گوناگونی وجود دارد اگرچه نمی توان   به طور کامل علایم را از میان برداشت، شما و تیم مراقبت بهداشتی تان می توانید با همکاری یکدیگر به شناسایی راهکار (یا تلفیقی از راهکارهای مختلف) بپردازید که بیشترین تسکین و راحتی را برای شما در پی داشته باشد.

همچنین راهکار (یا تلفیقی از راهکارهای) صحیح میتواند از بروز مشکلاتی نظیر عفونت، کاهش بافت استخوانی و مشکلات مفصلی جلوگیری کند (برای کسب اطلاعات بیشتر به مبحث «انجام هر کار ضروری برای جلوگیری از بروز عوارض غیرضروری» که کمی بعد خواهد آمد، مراجعه کنید).

همکاری با متخصصان توانبخشی

 توانبخشی، به خصوص هنگامی ارزش بالایی مییابد که بیماری تان به صورت بارزی شروع به پیشرفت می کند. بسته به سطح دخالتی که بدان نیاز دارید، ممکن است خدمات توانبخشی را به صورت سرپایی یا بستری دریافت کنید.

به عنوان مثال، ممکن است نورولوژیست تان برای چند جلسه شما را به صورت سرپایی نزدیک کاردرمانگر (OT) یا فیزیوتراپ (PT) بفرستد و سپس طبق یک برنامه ی مدون کار را در خانه ادامه دهید. همچنین ممکن است ده الی چهارده روز در یک واحد توانبخشی بستری شوید. در آنجا هریک از اعضای گروه توانبخشی، وضعیت شما را ارزیابی می کنند و سپس در هر زمینه تحت درمان خاصی قرار می گیرید. برنامه ی مزبور در خانه ادامه پیدا خواهد کرد.

همه ی اعضای گروه توانبخشی با همکاری یکدیگر به شما کمک می کنند تا عملکرد و راحتی تان بدون درنظر گرفتن میزان محدودیتی که دارید، در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد