کنترل فشار خون بالا در دوران بارداری 


کنترل فشار خون بالا در دوران بارداری 

کنترل فشار خون بالا در دوران بارداری 

 

مشکلات پزشکی خاصی، از قبیل فشار خون بالا، خطر بیشتری برای جنین در حال رشد شما به وجود می آورد تا دارویی که برای درمان آن مصرف می کنید. حتی اگر یک سردرد معمولی، آن قدر شدید باشد که وقتی پشت فرمان هستید باعث شود از چراغ راهنمایی عبور کنید، می تواند خطرناک تر از مصرف کمی استامینوفن باشد، که در نهایت اگر به میزان درمانی مصرف شود، در واقع خطرناک نیست.

واقعیت آن است که ما بسیاری از زنان باردار را می بینیم که بی جهت از علایم شایعی رنج می برند که می توانستند با داروهایی درمان کنند که برای بچه بی خطر است در فصل ۱، فهرستی از داروها مواد شیمیایی را ارائه داده ایم که مصرف آنها برای اکثر زنان باردار بی خطر است

 همچنین در مورد برخی از داروهایی که اثرات ناقص الخلقه سازی نیز دارد، به بحث پرداختیم، که یعنی این داروها قابلیت ایجاد نقایص مادرزادی و مشکلات مربوط به رشد و تکامل را دارد. اگر قبل از اطلاع از بارداری، یا قبل از اطلاع از عوارض هریک از داروهای ناقص الخلقه ساز، از آنها مصرف کردید، وحشت نکنید. این داروها در بسیاری از موارد، بسته به زمان و مقداری که در طول بارداری مصرف کرده اید، آسیبی نمی رساند. برخی از داروها می تواند در سه ماهه اول سبب بروز مشکلاتی بشود، ولی در کل در سه ماهه ی سوم، یا بالعکس، بی خطر است.

در حقیقت، تعداد نسبتا کمی از مواد ثابت شده که در انسان اثر ناقص الخلقه سازی دارند، و حتی آنهایی که این اثر را داشته اند،همیشه سبب بروز نقایص مادرزادی نمی شوند. با پزشک خود در مورد داروهایی که مصرف کرده اید، و امکان انجام آزمایش هایی که برای کنترل رشد و تکامل جنین در دسترس است، مشورت کنید همچنین می توانید برای کسب اطلاع بیشتر از مواد ناقص الخلقه ساز، به هریک از شماره تلفن هایی که خدمات تلفنی انجام می دهند، تلفن کنید یا به سایت اینترنتی آنها سر بزنید.

این مراکز خدماتی، اطلاعات خود را از پایگاه های داده های پزشکی دریافت می کنند، بنابراین در صورت دریافت اطلاعاتی بسیار تخصصی از پشت تلفن یا سایت اینترنتی، از پزشک خود بخواهید آن را برای شما تشریح کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد