کنترل موارد غیرقابل کنترل ،درمان استرس در ام اس


کنترل موارد غیرقابل کنترل ،درمان استرس در ام اس

کنترل موارد غیرقابل کنترل ،درمان استرس در ام اس

 

خوب، شما می گویید که به طرز وحشتناکی در مورد ام استان استرسی دارید. تمام مدت نگرانید که مبادا وضعتان بدتر شود، شغلتان را از دست بدهید و دست آخر، کارتان به ویلچر بکشد. واضح است که بهترین کار برای خلاص شدن از شر این استرس این خواهد بود که بیماری را به زانو در آورید - اما میدانید که این کار تقریبا غیرممکن است. انتخاب بعدی تمرکز روی مواردی است که بشود کاری در موردشان انجام داد، نه آن هایی که کاری از دست آدم برنمیآید.

بهعنوان مثال، میتوانید با پزشکتان صحبت کنید تا مطمئن شوید که دارید تمام کارهای درست برای کاهش پیشرفت اماس را انجام می دهید. همچنین می توانید یک وقت ملاقات از مشاور توانبخشی شغلی بگیرید تا در مورد موقعیت شغلی تان با او مشورت کرده و در صورت عدم توانایی برای ادامه ی شغل فعلی، گزینه های شغلی دیگر را با وی بررسی کنید .

در مرحله ی بعد باید دریابید چه چیزی بیش از همه شما را از ویلچر می ترساند - اگرچه - و عموماً کمکتان می کند که متوجه شوید با یک روروک یا صندلی چرخدار چگونه میتوان به تمام کارها در خانه، محل کار و جاهای دیگر رسید. شاید علاقه داشته باشید با بعضی از مبتلایان به ام اس  که از وسایل کمک حرکتی استفاده می کنند، صحبت کنید تا دریابید چگونه خود را با این وضع تطبیق دادهاند. انجمن ملی ام اس میتواند ترتیب این گفتگو را با کسانی که از صحبت کردن با شما خوشحال خواهند شد، بدهد.

شما با مواجهه و قبول ترس های درونتان و با به چالش کشیدن و مبارزه با یکایک که این کابوسها را یک به یک از سر راهتان برداشتید، تعجب خواهید کرد که چقدراحساسی اعتماد به نفس و آمادگی بیشتری دارید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد