کنجد طول عمر را زیاد می کند ….


کنجد طول عمر را زیاد می کند ….

کنجد طول عمر را زیاد می کند ....

 کنجد طول عمر و زور بازو را اضافه کرده متجاوز از ۵۰۰۰ سال است که انسان به خواص معجزه آسای این ماده پی برده است. در قدیم پهلوانان آن را برای افزایش نیروی خود مصرف می کردند و امروز نیز در بین قهرمانان مورد توجه بوده ارزش بسیاری دارد.

خواص و کاربرد

روغن کنجد دیر فاسد شده شیره کوبیده آن جهت رفع سوزش معده مفید میباشد. کنجد خستگی را کاهش داده بهترین غذا برای کسانی است که به کارهای فکری میپردازند. اگر به هنگام خواندن کتاب احساس خستگی می کنید کافی است مشتی کنجد بوداده را در دهان ریخته میل کنید تا خستگی بر طرف شده دوباره میل به خواندن و مطالعه پیدا نمایید. دانشجویان و دانش آموزان نیز میتوانند شب های امتحان از این اکسیر بسیار مفید استفاده نمایند.  السیتین این گیاه یک نوع چربی حاوی فسفر است که وجود آن برای اعصاب و نسوج بی نهایت ضروری بوده مغز و غدد بدن انسان بسیار به آن نیاز دارد. ۲۸ در صد  مغز را «لسیتین» تشکیل میدهد که مغز انسان بیش از سایر حیوانات این ماده را در خود دارد لذا راز موفقیت بشر در تمدن و پیشرفت های او مرهون همین ماده میباشد که در تفکر اثر فوق العاده داشته نیروی جوانی و سلامت جسم و روح را به انسان میبخشد. میزان خوراک طبی آن برای هر فرد معمولی حدود ۱۵ گرم میباشد.

زیان ها

این گیاه دیرهضم بوده زیاده روی در مصرف آن موجب خارش اعضای تناسلی و بدبو شدن دهان میگردد که برای خنثی نمودن زیان های احتمالی آن می توان آن را به همراه عسل و یا به صورت بو داده استفاده کرد. ۲۰۰ گرم برگ کنجد را به مدت ۱۵ دقیقه با یک لیوان آب بجوشانید. سپس با حنا مخلوط کرده یک شب تا صبح آن را به سر خود بمالید. این ترکیب برای تقویت مو و بلند شدن آن بسیار مفید بوده سبب مشکی شدن آن نیز میگردد.روغن کنجد جهت جلای مو بسیار نافع بوده جزء بهترین روغن ها محسوب میشود. این روغن برای تقویت حافظه بسیار مفید می باشد زیرا دارای آهن، سیلیس، کلسیم، آلومینیوم، منیزیم، برم، مس، نیکل، سدیم، فسفر و چندین فلز و شبه فلز دیگر میباشد. کنجد بیشتر در نتیجه داشتن ویتامین های B و E برای تقویت حافظه ترجیح داده شده است.  این گیاه بیشتر مواد مورد نیاز ساختمان بدن را داراست و لذا یک غذای قدیمی و پرارزشی برای انسان متمدن امروزی به شمار میرود. کنجد خواص گوشت را دارا می باشد اما مضرات آن را ندارد. این گیاه نیروی جوانی، تعادل و سلامت زندگی را به انسان می بخشد. برای مرد، زن، بزرگ و کوچک مفید بوده اثر آن در تعویض سلولهای کهنه و فرسوده بدن بسیار سریع می باشد. اثر کنجد در تسهیل تفکر بسیار قابل توجه است و در بهبود سرطان، سل و کم خونی اثری کم نظیر دارد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد