قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / کندر گیاهی برای آرامش و تقویت حافظه
کندر
کندر

کندر گیاهی برای آرامش و تقویت حافظه

کندر گیاهی برای آرامش و تقویت حافظه

کندر ارزشی برابر طلا دارد و توسط مصریان، یهودیان، یونانیان، رومیان و ایرانیان برای اهداف عمومی و روحی مصرف می شده است

خاستگاه کندر آفریقای جنوبی خصوصاً سومالی، عمان و یمن است. کندر از درختی به نام Olibanum به دست می آید. شهرت درخت کندر، به خاطر این است که پس از بریدن تنه اش به قسمت های کوچکتر، شیره سفید شیر مانندی از آن خارج

می شود که این قطرات با گذشت کمتر یا بیشتر از دو هفته پس از از دست دادن رطوبتش و خشک شدن (غلیظ شدن) تبدیل به یک صمغ نارنجی – قهوه ای می شود که با نام کندر (Frankincense) شناخته میشود؛ که نیمه اول نام آن (Frank) به معنی خالصں و پاک و قسمت دوم آن به معنی دود کردن است.

برای گرفتن روغن کندر، باید قبل از سخت شدن کامل کندر اقدام کرد و بهتر است فرایند روغن کشی با حضور دی اکسیدکربن انجام شود تا کلیه ی خواص آن حفظ شود. حدود ۵۰۰۰۰ هزار سال به عنوان بخور خوشبو استفاده می شده است.

کندر و روغن به دست آمده از آن خواص مفید اسلامتی و پزشکی دارد و حتی در برخی مناطق به خاطر قدرت معجزه آسا و اسرارآمیز آن مورد توجه قرار گرفته است. محققان در بسیاری از تحقیقات به بررسی خواص کندر و روغن آن پرداخته اند که دامنه بسیار وسیع  داشته و به نتایج قابل اهمیتی دست یافته اند.

فواید کندر و روغن کندر

روغن کندر خواص ضد عفونی کننده و گندزدایی و ضدمیکروبی دارد. از آن میتوان در زخمها برای جلوگیری از کزاز استفاده کرد و برای عفونتهای داخلی هم مفید و موثر است

کندر خواص ضد التهابی داشته و برای بهبود بیماریهای التهابی روده بسیار مفید است. روغن کندر برای معده درد و ناراحتیها و دردهای شکمی خوب است و باعث بهتر شدن هضم و حتی کم کردن گازهای روده می شود.

برای برطرف کردن جای زخم صورت و بدن مفید است. تغییرات پوستی حاصل از جوش، آکنه، آبله و می تواند با استفاده از روغن کندر بر طرف شود.به حفظ عملکرد کلیوی کمک می کند. به تولید مناسب ادرار کمک کرده و باعث خروج سموم از بدن از طریق ادرار می شود. موثر در کاهش فشار خون است و در تولید مجدد سلولهای سالم بسیار مفید است.

اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در بسیاری از بررسیها مشاهده شده است.

در خانمها در طی دوره عادت ماهانه برای بهبود سردرد، تهوع و معده درد مفید است و ممکن است قاعدگی های سنگین با روغن کندر، متعادل شود. در آرامش فکر، روح و روان و آسودگی بسیار موثر است؛ و علت اصلی استفاده از آن در اماکن مذهبی به عنوان بخور (عود) همین است؛ و حتی اثرات مفیدی در بی خوابی دارد. در مصر باستان از روغن کندر به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه داشتن پوست، بهبود جای زخم، جلوگیری از چروک خوردن و جوان و نرم نگه داشتن پوست استفاده می شده است.

برای برطرف کردن شک و مساعد شدن حال کسانی که از شک زیاد رنج میبرند، کم کردن ضعف اعصاب و استرس از آن استفاده میشود. همچنین برای افرادی که از کابوس های شبانه و خستگی رنج میبرند و برای جوان سازی فکر و بدن از آن استفاده می شود. خاصیت کندر در تعدیل سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است. روغن کندر برای محافظت در برابر سرماخوردگی و راحتی ماهیچه ها و دردهای مفاصل مفید است و در درمان روماتیسم و حتی آرتریت بسیار موثر است. کندر همچنین در کودکان برای بهبود بلع و تنفس های عمیقی مفید می باشد. در مطالعات بالینی و سلولی مختلف اثرات ضد سرطانی قدرتمندی در کندر دیده شده است

کندر در تقویت حافظه و رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار موثر است. پیامبراسلام بر خوردن کندر در دوران بارداری بسیار تاکید کرده اند؛ و همچنین خوردن آن را برای بهبود و افزایش حافظه توصیه کرده اند.

اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد دربسیاری از بررسی ها مشاهده شده است.

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *