کوورستین موجود در مواد غذایی با آلرژی شما مبارزه می کند ….


کوورستین موجود در مواد غذایی با آلرژی شما مبارزه  می کند ….

کوورستین موجود در مواد غذایی با آلرژی شما مبارزه

می کند ....

 

کوورستین چیست ؟

  کوورستین از ضداکسیدکننده معروف است و از نظر خواصی بیولوژی یکی از نیرومندترین اعضای خانواده فلاوونوئید" است که به مقدار قابل ملاحظه در سبزی و میوه وجود دارند.احتمالاً کوورستین مهمترین عامل مؤثر خواص درمانی پیاز است برخی از ارقام پیاز چنان از کوورستین غنی هستند که حتی تا ده درصد وزن خشای پیاز را کورستین تشکیل می دهد". طبق بررسی دکتر لیتون، کوورستین فعالیت تعداد زیادی از عوامل سرطانزا را متوقف میکند و از وارد شدن آسیب به هستهٔ سلولی DNA جلوگیری می نماید و فعالیت آنزیم  را که در رشد تومور مؤثرند سرکوب می کند. 

اثر کوورستین بر آلرژی

 بعلاوه کوورستین ضدالتهاب و ضدباکتری و ضدقارچ و ضد ویروس است و از طریق سیستم دفاع طبیعی بدن برای رفع عکس العمل آلرژی کمک کرده و با ناراحتی آلرژیای نظیر تب یونجه مبارزه می کند. اثر کوورستین شبیه اثر داروی کرومولین است. کرومولین یا داروی ضد حساسیت است که برای مهار کردن هیستامین به کار میرود و این خاصیت به اضافه خاصیت ضدالتهابی در کوورستین موجب تأثیر قابل ملاحظه پیاز برای کنترل ناراحتی و پیشگیری آسم آلرژی است. در عین حال کوورستین ضد لخته شدن خون است و به عنوان یک ضداکسیدکنندهقوی بارادیکال آزاد اکسیژن می جنگد و از اکسیده شدن و مسموم شدن چربی جلوگیری میکند، و به این ترتیب مانع وارد شدن آسیب از ناحیه رادیکال آزاد اکسیژن به شریان خونی و اکسیده شدن چربی LDL کلسترول شده و در نتیجه مجاری رگ خونی را باز و تمیز نگه می دارد. 

منابع عمده کوورستین

  پیاز به رنگ زرد و قرمز (نه پیاز سفید)، انگور قرمز (نه انگور سفید زرد)، کلم بروکلی، کدوی زرد جالب این است که سیر که از خویشان نزدیک پیاز است دارای کوورستین نیست.کوورستین در اثر انجماد و حرارت پختن از بین نمی رود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد