قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / کک و مک با طب سنتی درمان میشود!!
درمان کک و مک 
درمان کک و مک 

کک و مک با طب سنتی درمان میشود!!

کک و مک با طب سنتی درمان میشود!!

درمان کک و مک 

اب آلبالوی وحشی، املاح کنین، املاح روی و املاح منگنز نیز در درمان لکه ها مؤثرند. افرادی که دچار کک و  مک هستند لازم است قبل از خروج از منزل صورت خود را با یک پماد حاوی کنین (ضد آفتاب) چرب کنند زیرا در صورتی که صورت را به املاح گنه گنه آغشته سازند نور آفتاب اثر سوء نخواهد داشت.

شستوشوی صورت با آب لیموی تازه که خودتان تهیه کرده اید نیز در کم رنگ کردن لکه ها مؤثر است. از میان سبزیها ریحان و از بین میوه ها خیار برای از بین بردن کک و مک مفید است. کمپرسی صورت با محلول گرم اکسیژنه یا محلول کلرات دو پتاس نیز یکی از روش های مؤثر در درمان کک و مک میباشد. اما آنچه ذکر آن مهم به نظر میرسد این است که در درمان لکه ها پشتکار و صبر و حوصله لازم است زیرا درمان آن گاه ۸ تا ۹ ماه به طول  می انجامد. درمان طبیعی کک و مک کف دریا را آسیاب کرده پودر آن را با سرکه خمیر نموده تا ۴۰ روز، روزی ۳ مرتبه پوست صورت را با آن ماساژ دهید.

زرده تخم مرغ را با روغن زیتون هم زده روزی ۳ مرتبه صورت را با آن ماساژ دهید.

پوست خیار تازه و پوست هندوانه را روی صورت پهن کرده مدتی بگذارید بماند.

جوهر لیمو (اسیدسیتریک) را آسیاب کرده پودر آن را در آب جوش بریزید و صورت را با آن ماساژ دهید. این عمل را روزی ۵ مرتبه انجام دهید (صبح، پیش از ظهر، ظهر، عصر و موقع خواب)،

۲ گرم اکسید دوزنگ، ۲ گرم رزوسین، ۴ گرم اسید سالسیلیک، ۲ گرم پر پستی پلان، ۱۰ گرم گلاب و ۵۰ گرم روغن بادام شیرین را مخلوط کرده روزی ۳ مرتبه صورت را با آن ماساژ دهید.

پوست پرتقال، نارنگی، نارنج و آب ماست نیز برای کک و مک مفید میباشد.

شیره سفید انجیر را روی کک و مک بمالید تا لکه ها برطرف شوند.

گل خطمی سفید را آسیاب کرده با ماست ترش مخلوط نمایید و روزی ۳ مرتبه صبح، ظهر و شب به پوست بمالید و صبر کنید تا به روی پوست خشک شود و از پوست جدا شده بریزد.

سپس صورت را به آبلیمو آغشته کرده بشویید.

گلنار فارسی را آسیاب کرده با پودر کف دریا به طور مساوی در آبلیمو ریخته مخلوط نماید. و روزی ۳ تا ۴ مرتبه به پوست صورت بمالید.

توجه: تا برطرف شدن کک و مک باید از مصرف سرکه، چربی، تخم مرغ، گوشت، پسته، کشمش، خرما، تخمه و آدامس خودداری کرده بیشتر از آش تمرهندی، آش زرشک، آش جو، آش عدسی و آش چغندر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *