قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / گرفتگی بینی نوزادان با شیرمادر
گرفتگی بینی نوزادان
گرفتگی بینی نوزادان

گرفتگی بینی نوزادان با شیرمادر

گرفتگی بینی نوزادان با شیرمادر

پماد مرزنگوش

این پماد داروی امتحان شده ای برای درمان گرفتگی بینی نوزادان است. با متورم شدن جدار مخاطی بینی نوزاد نه میتواند نفس بکشد و نه خواب راحت و آرامی خواهد داشت.

طرز تهیه و روش مصرف: یک قاشق چایخوری پودر مرزنگوش را با یک قاشق چایخوری الکل اتیلیک (قابل تهیه در داروخانه) مخلوط کنید و پس از گذشت یک ساعت یک قاشق چایخوری کره تازه بی نمک را به آن اضافه کنید و تمام مواد را به مدت ده دقیقه به روش بن ماری حرارت دهید. در پایان مواد را به کمک یک تکه تنزیب یا پارچه صاف کنید و بگذارید سرد شود. در صورت لزوم روزانه چندین بار از این پماد به قسمت خارجی بینی نوزاد بمالید.

شیر مادر

شیر مادر نیز یکی دیگر از داروهای قدیمی برایبازشدن بینی بسته کودک است و سریعا راه تنفسی کودک را باز می کند

روش مصرف: در صورت لزوم چند قطرهشیر مادر را به وسیلهٔ پیپت به داخل بینی کودک ہچکانید.  این روش بسیار قدیمی است، به دلیل امکان نفوذ شیر به ریهٔ کودک بهتر است با پزشک کودک مشورت کنید.

بخور بابونه

بخور دادن با بابونه یکی دیگر از روشهای امتحان شده برای کاهش گرفتگی بینی در نوزادان است. از آنجا که کودک قادر به بخوردادن نیست روش زیر را مادران امروزی بسیار میپسندند. با این روش تمام اتاق از بخار بابونه پر می شود و با بیش تر شدن رطوبت هوا تأثیر درمانی بابونه پایدارتر می شود.

 طرز تهیه و روش مصرف: یک مشت پر از گل های بابونه را در ظرفی حاوی یک لیتر آب جوش بریزید و کنار تخت کودک قرار دهید. چندین پارچه را با جوشانده بابونه خیس کنید و در اتاق کودک آویزان کنید.

Chamomilla D4یا Chamomilla D6

این دو دارو که شکل هومیوپاتیک بابونه هستند داروی مفیدی برای گرفتگی بینی کودکانند. کودک تقاضای بغلی شدن و راه بردن دارد و در صورتی که او را در تختش قرار دهید فوراً فریاد میکشد. این داروها برای چنین کودکی مفیدهستند. با مصرف دارو کودک آرام می شود و به راحتی می خوابد. اگر یکی از گونه های کودک سرخ و دیگری رنگپریده باشد و سر و پیشانی او عرق کند میتوانید از این داروها کمک بگیرید. کودکان بزرگتر تقاضای نوشیدنی ترش و خیلی سرد میکنند.

 روش مصرف: هر یک ساعت یک تا دو قطره از دارو را مستقیماً به دهان کودک بریزید. (این قطره حاوی الکلی است.)

Allium cepa D4 یا  Allium cepa D6

این دو دارو که شکل هومیوپاتیک پیاز هستند آبریزش و گرفتگی بینی در نوزادان و کودکان خردسال را درمان می کنند. ماده ترشحی از بینی گاهی باعث زخم شدن سوراخهای بینی و لب فوقانی کودک می شود.

 روش مصرف: هر یک ساعت یک قطره از دارو را مستقیماً داخل دهان کودک بچکانید. (این قطره حاوی الکل است.)

Nux vomica D6

این دارو شکل هومیوپاتیک جوزالقی است و برای درمان گرفتگی و آبریزش بینی نوزادان و کودکان خردسالی مناسب است.

 روش مصرف: هر یک ساعت یک قطره از دارو را مستقیماً داخل دهان کودک بچکانید. (این قطره حاوی الکل است.)

مطلب پیشنهادی

خواب شبانه

آیا شبها خوب می خوابید؟

آیا شبها خوب می خوابید؟ خوب خوابیدن این نیست که قرص خواب آوری استعمال کنید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *