قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / گرفتگی عضلات در سه ماهه اول بارداری 
گرفتگی عضلات در بارداری
گرفتگی عضلات در بارداری

گرفتگی عضلات در سه ماهه اول بارداری 

گرفتگی عضلات در سه ماهه اول بارداری 

 

شاید در طول سه ماهه ی اول بارداری، احساس گرفتگی عضلانی خفیفی مانند دوران قاعدگی پیدا کنید، که نشانه ی بسیار متداولی است، بنابراین نگران نشوید. این گرفتگی احتمالا مربوط به رشد و بزرگ شدن رحم است.

در هر صورت، اگر این گرفتگی با خونریزی مهبلی همراه باشد، به پزشک خود تلفن کنید. اگرچه اکثر خانم هایی که با گرفتگی عضلانی و خونریزی مواجه می شوند کاملا به صورت عادی به بارداری خود ادامه می دهند، گاهی این دو نشانه با هم، به سقط جنین مربوط می شود. به احتمال زیاد، گرفتگی عضلانی به تنهایی بدون خونریزی، مشکلی نخواهد بود.

انجام اولین معاینه ی دوران بارداری

پس از انجام تست بارداری در منزل و خبر آن، وقت ملاقاتی با یک پزشک بگیرید. مراجعه به پزشک خود را به عنوان بخش ثابتی از دوران بارداری خود، نه تنها برای کسب اطمینان از سلامتی خود، بلکه برای اطمینان از سلامت کودک خود نیز انجام دهید. اولین معاینه ی دوران بارداری شما شاید اولین مراجعه به پزشکی باشد که شما را در طول دوران بارداری راهنمایی خواهد کرد.

 یا شاید ارتباط طولانی مدتی با یک متخصص زنان، زایمان یا یک پزشک خانواده داشته باشید، که پیش از این در مورد بسیاری از موضوعاتی که در اولین جلسه ی معاینه صورت می گیرد، صحبت کرده باشید. در صورت امکان، برای اولین جلسه پدر آینده را نیز همراه خود ببرید. سابقه ی پزشکی و نژادی او نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین، باید برای او فرصتی برای پرسش سؤالها، و ابراز نگرانی هایش وجود داشته باشد، و بداند در ماه های آینده باید مشتاقانه منتظر چه چیزی باشد.

اولین معاینه ی دوران بارداری معمولا ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و شاید بیشتر طول می کشد، زیرا دکتر شما باید اطلاعات متعددی را فراهم کند و در مورد موضوعات زیادی صحبت کند. معاینات بعدی معمولا بسیار کوتاه تر است، گاهی ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. تکرار معاینات، به نیازهای خاص شما و عوامل خطرزایی بستگی دارد که ممکن است داشته باشید؛ ولی به طور کلی در سه ماهه ی اول بارداری، هر چهار هفته یکبار باید معاینه شوید. در این جلسات معاینه، پرستار یا پزشک ادرار، فشار خون، وزن، و ضربان قلب جنین را کنترل می کند.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *