قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / گلودرد و تورم لوزه ها در کودکان
تورم لوزه ها در کودکان
تورم لوزه ها در کودکان

گلودرد و تورم لوزه ها در کودکان

گلودرد و تورم لوزه ها در کودکان

گلو درد و تورم لوزه ها

عفونت گلو (فارنژیت) و تورم لوزه ها (تونسیلیت) ” تا یک سال پس از تولد نادر است. این بیماریها به طور معمول در کودکان بز گتر از پنج سال که به مدرسه می روند دیدهمی شود، اما عفونت های مجاری فوقانی تنفسی در هر سنی روی می دهد و موجب التهاب (سرخی و تورم) گلو و لوزهها میگردد. این بیماری نیز برای کودکان بسیار ناراحت کننده است.

لوزه ها، تودههایی بیضوی هستند که در دو طرف حلقی قرار گرفته و جزو سیستم لمفاوی ” بدن به شمار میآیند. لوزه ها قادرند پادتن و گویچه های سفید خون لمفوسیتها) را تولید نمایند. لمفوسیتها وظیفه دارند با بسیاری از باکتریها و ویروس هایی که وارد دهان و بینی و حلق می شوند مبارزه کنند. لوزه ها به طور معمول از کودکی تا دوران بلوغ رشد کرده و سپس تحلیل می روند.

جراحی لوزه ها در بسیاری از موارد، نمی تواند مشکل کودکانی را که دچار متورم شدن پیاپی لوزه ها هستند، برطرف نماید.لوزه های بزرگ نیز بسیار کم مورد جراحی قرار میگیرند مگر این که بر سرراه تنفس و بلع مشکلی ایجاد کنند. پژوهشهانشان داده است که جراحی لوزهها نمیتواند تأثیری در کاهش ابتلا به گلودرد داشته باشد

علایم تورم لوزه ها

کودکان به طور معمول بر اثر تماس با فردی که گرفتار عفونت باکتریایی یا ویروسی ناحیه حلق و بینی است بیمار می شوند. هر چه تماس نزدیکتر باشد (برای مثال درمیهمانیها یا مدارس) احتمال واگیری بیماری بیشتر است. خطر آلودگی به بیماری همی داخل منزل بیش از فضای باز است زیرا پنجره ها در فصلهای سرد سال بسته بوده و بیمہ هوای تازه وارد اتاق نمی شود. بنابراین عامل بیماری در هوای اتاق باقی می ماند و افراد راآلوده میسازد.

 

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *