قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / گلوکوما (آب سیاه ) را با ماهی کاد درمان کنید …
گلوکوما
گلوکوما

گلوکوما (آب سیاه ) را با ماهی کاد درمان کنید …

گلوکوما (آب سیاه ) را با ماهی کاد درمان کنید …

 

گلوکوما چیست ؟

 

آب‌ سیاه یا گلوکوما (به انگلیسی: glaucoma)‏ نوعی بیماری چشم است که در آن به علت افزایش شدید فشار مایع درون چشم، دید از بین می‌‏رود

 

درمان گلوکوما با ماهی 

 

ماهی کاد ممکن است برای پیشگیری بیماری گلوکوما مؤثر باشد.

 

تحقیق دکتر کولکارنی

 

در تحقیقات جدید عموماً از خرگوش آزمایشگاهی برای آزمایش بیماری چشم استفاده میشود.

در بیماری گلوکوما معمولاً فشار داخلی چشم بالا میرود و اگر مواد غذای خرگوش را در روغن کبد ماهی کاد بخوابانند و پس از آن به خرگوش بدهند اثر قابل ملاحظه ای در کاهش فشار داخلی چشم خرگوش خواهد داشت.

دکتر کولکارنی می گوید اگر همان طور که روغن ماهی کاد در مورد کاهش فشار چشم خرگوش سالم اثر کرده در مورد انسان نیز مؤثر باشد موفقیت زیادی برای روش پیش گیری گلوکومادر انسان خواهد بود.

در تحقیقات علمی نشان داده شده است اگر مواد غذائی آلوده به روغن کبد ماهی کاد به خرگوش داده شود فشار داخلی چشم خرگوش ۵۶ درصد کاهش مییابد و پس از این که مصرف روغن ماهی از غذای خرگوش حذف شود فشار داخلی چشم خرگوش به میزان قبل از آزمایش برمیگردد.

فکر استفاده از روغن ماهی برای کاهش فشار چشم در جریان مطالعاتی که دکتر کولکارنی دربارهٔ اسکیموها داشت برای او حاصل شد. دکتر کولکارنی در این مطالعات دیده بود که اسکیموها بسیار کم مبتلا به گلوکومامی شوند و بنظر دکتر کولکارنی به این دلیل است که اسکیموها از مواد غذائی دریائی که از نظر روغن ماهی غنی می باشد استفاده می کنند.

بدیهی است تأیید قطعی این نظریه منوط به انجام تحقیقات علمی بیشتری است ولی در حال حاضر دکتر کولکارنی فکر می کند اگر مرتباً از روغن ماهی استفاده شودممکن است برای پیشگیری و یا رفع ناراحتی گلوکوما کمک کند.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *