گلچینی از خواص باور نکردنی از جوانه گندم


گلچینی از خواص باور نکردنی از جوانه گندم

گلچینی از خواص باور نکردنی از جوانه گندم

 

جوانه گندم

جوانه گندم هم یکی از غذاهای کامل و گرانبهایی است که در مورد سل ، کم خونی شدید، ضعف اعصاب، کمبود املاح معدنی، ضعف استخوانها، نتایج مفیدی از آن گرفته شده است، و همچنین زنانی که حامله بوده اند و یا شیر می داده اند با تغذیهٔ جوانهٔ گندم، اختلالات و ناراحتیهای دوران حاملگی و یا شیردادن را در خود احساس نکرده اند.گندم وقتی جوانه میزند تغییرات شگرفی در خود میدهد و مواد حیاتی و زنده ای را در خود به وجود می آورد. و چنانچه اگر گندم جوانه زده ای را تجزیه کنیم خواهیم دید که هفتاد و یک میلی گرم درصد گرم گندم جوانه زده کلسیم پیدا کرده و حال آنکه از گندم کامل و جوانه نزده این مقدار کلسیم بیش از چهل و پنج میلی گرم درصد گرم نیست همچنین مقدار فسفر و منیزیم موجود در جوانه گندم بیش از گندم معمولی است.

جوانه گندم را چگونه باید درست کرد

درست کردن جوانه گندم کار آسانی است و ما در زیر برای شما شرح زیر است : برای تهیه جوانه گندم باید گندمی را انتخاب کرد که شکسته و کهنه و توکو فاسد نباشد و باید آن را با آب شست وشو داد و در ظرفی که دارای آب نیم گرم است مدت ۲۴ ساعت خیس کرد بعد از ۲۴ ساعت دوباره آن را  شست و در ظرف کم عمقی ریخت و روی آن پارچه سیاه مرطوبی انداخت، وقتی جوانه های سفید شیری در نوک گندمها پیدا شد باید آن را مصرف کرد معمولاً گندم در عرض سه یا چهار روز جوانه میزند، ولی در تابستان گ دو روز طول میکشد تا به عمل آید و باید هر روز دو تا چهار قاشق چایخوری از جوانه گندم را در غذاها ریخت و مصرف کرد. نباید درمصرف جوانه گندم اسراف کرد، زیرا این غذاها فوق العاده مقوی است، کسانی که فشار خون آنها زیاد است باید در خوردن جوانه گندم احتیاط کنند و در موقع شدت مرضی از مصرف آن خودداری کنند. دکتر گیلورد هاوزر غذاشناس نامی جهان در کتابهای معروف خویش جوانه گندم را یکی از غذاهای معجزه دار معرفی می کند و در موارد مختلف دستور استفاده و مصرف آن را می دهد. جوانه گندم دارای مواد سفیده ای و املاح معدنی از قبیل کلسیم، پتاس، روی، آهن، آرسنیک، روغنهای ملین و مخمرهایی است که اکسیژن هوا را می گیرد این مخمرهای گرانبها در پوست و سبوس گندم وجود دارد و همان است که رنگ طلایی قشنگی به نان میدهد. 

ویتامینهای جوانهٔ گندم

این موضوع را هم باید تذکر دهیم که در جوانه گندم ویتامین ۴SB1 برای تعادل قوای عصبی لازم است، وجود دارد؛ همچنین ویتامین E1که به نام نوکوفرول آلفا موسوم است و تأثیر زیادی که در باروری انسان، معالجهٔ آسم یا تنگی نفس، دیابت و امراض قلبی و بعضی از سرطانها دارد. ویتامین B12 که کمبود آن در انسان موجب امراض عصبی، فلج، اختلالات قلبی می شود.ویتامین PP که اساس اصلی تغذیه است در جوانه گندم هست بویژه آنچه تاکنون درباره سرطان، مطالعه و بررسی شده این نتیجه حاصل گردیده که در سلولهای سرطانی ماده معدنی منیزیم و سیلیس وجود ندارد و اگر ما گندم کامل را به عنوان درمان سرطان به حساب می آوریم محققاً عامل مهمی در جلوگیری از این مرض است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد