گل بنفشه، داروی خیلی از دردها!


گل بنفشه، داروی خیلی از دردها!

گل بنفشه، داروی خیلی از دردها!

گل بنفشه

گل بنفشه مالیخولیا، کثرت صفرا، تورم ریه ها، اختلال مجاری تنفسی و هاضمه، آنژین، برونشیت و زکام را درمان میکند و ملین نیز هست.اگر گلی ملوس باشد، اگر گلی متواضع باشد، اگر گلی باشد که دوستش داشته باشم با این اوصاف گل بنفشه است تنفسی و هاضمه مفید است.

دوای مسهلی و قی آور از ریشه گل بنفشه

نیم مشت ریشه های گل بنفشه را در ظرفی که دارای یک لیتر آب است بریزید و روی آتش بگذارید تا بجوش آید و پانزده دقیقه بجوشد و هر روز یکی فنجان از آن را بنوشید.این جوشانده در مواردی مفید است که شخص مسموم شده و احتیاج به دوای قی اور و مسهلى دارد.

ملین ملایم

دمکرده برگهای سبز گل بنفشه ملین ملایمی است که وقتی به آن احتیاج داشتید، نیم مشت از برگهای بنفشه را در ظرفی که دارای یک لیتر آب است بریزید و روی آتش بگذارید، همینکه بجوش آمد، آن را بردارید و بگذارید ده دقیقه دم بکشد و روزی دو فنجان از آن را بنوشید.

شربت بنفشه

برای تهیه شربت بنفشه باید گلهای بنفشه معطر را انتخاب کنید. سه مشت از این گلها را که تازه باشند در یک لیتر آب و یک کیلو شکر بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا بجوش آید. بعد دوازده ساعت بگذارید دم بکشد، سپس یک ساعت آن را در این حال نگاه دارید و بعد آن را روی زمین بگذارید تا سرد شود و بعد از آن، آن را در بطری کنید. مقدار مصرف شربت بنفشه سه قاشق سوپخوری در روز است که در مورد آنژین و برونشیت و زکام میتوانید آن را غرغره کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد