قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / گل خوردن را با داروهای گیاهی در طب سنتی درمان کنید
گل خوردن را با داروهای گیاهی در طب سنتی درمان کنید
گل خوردن را با داروهای گیاهی در طب سنتی درمان کنید

گل خوردن را با داروهای گیاهی در طب سنتی درمان کنید

گل خوردن را با داروهای گیاهی در طب سنتی درمان کنید

گل خوردن

تمایل به خوردن گل، گچ و مهر نماز و غیره که در کودکان و بیشتر در بانوان باردار مشاهده می شود، باید هرچه سریع تر درمان شود، زیرا به کم خونی و به دنبال آن به بیماری های جبران ناپذیری دچار خواهند شد.

درمان گیاهی گل خوردن

  • برای درمان آن اول باید با تمرین، این عادت ناپسند را ترک کنید و نیز ۱۰ گرم نمک و ۲۰ گرم تخمشوید و ۲۰ گرم تخم ترب را مخلوط و نرم بسایید، بعد آن را با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر روز صبح یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  بلوط، هلیله سیاه، پوست هلیله  زرد، امله مقشر و انیسون از هر کدام ۲۰ گرم را با هم مخلوط کرده و نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر روز صبح یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.
  •  قاقاله  صغار، قاقاله  کبار، کبابه  چینی و بسباسه از هر کدام ۱۰ گرم را با هم مخلوط کنید و نرم بسایید و بعد ان را با ۵۰۰ گرم خاکه قند یا قند ساییده، شده مخلوط کرده، هر صبح، ظهر و شب یک قاشق شربت خوری از آن راکفلمه کنید.
  • روزی یک مثقال تخم کرفس کوبیده شده را در یک لیوان آب بریزید و دو یا سه قاشق عسل را با آن مخلوط و سه بار در روز میل کنید.
  •  پس از مصرف هر وعده غذای روزانه ۳ تا ۵ گرم مصطکی ساییده شده بخورید.
  • زیره و مصطکی از هر کدام ۱۰ گرم، زنیان ۲۰ گرم، همه را مخلوط کنید و نرم بسایید و هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری از ان راکفلمه کنید.
  •  آمله ی مقشر، پوست هلیله  زرد، سعد کوفی و زیره  سیاه از هر کدام ۱۰ گرم، انیسون و نعناع خشک از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نرم بکوبید و بعد آن را با ۵۰۰ گرم نبات ساییده شده، مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت خوری کفلمه کنید.
  •  مقداری زیره سیاه را در سرکه بریزید تا به مدت ۲۴ ساعت بماند، سپس ان را از سرکه خارج کنید و بخشکانید سپس نرم بسایید و هر صبح، ظهر و شب، هربار یک قاشقی شربت خوری کفلمه کنید.
  •  زنجبیل، میخک، هل قراب، عود هندی، جوز هندی و خلال نارنج از هر کدام ۵ گرم، مصطکی رومی ۱۰ گرم، زعفران ۲ گرم و قند ۲۵۰ گرم، همه را نرم بسایید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشقشربت خوری از آن راکفلمه کنید.
  •  زنان بارداری که مبتلا به ورم یا فشار خوننباشند می توانند بعد از هر وعده غذای روزانه چند عدد بادام شور یا پسته  شور میل کنند و نیز مقداری نشاسته را بو بدهند و هرگاه میل به خوردن گل پیدا کردند به جای آن مقداری از آن نشاسته ها را میل کنند. 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *