قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / گل قند حافظ جنین!!!
گل قند
گل قند

گل قند حافظ جنین!!!

گل قند حافظ جنین!!!

گل قند

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی گل قند است  گلبرگهای غنچه  گل سرخ ساییده شده ده واحد، گلاب بیست واحد، قند سفید ساییده شده شصت و پنج واحد، گلیسیرین پنج واحد؛ ساییده  گل را با گلاب مخلوط کرده و بگذارید دو تا سه ساعت بماند بعد قند و گلیسیرین را با آن مخلوط کنید و خوب مالش دهید.

گلبرگ های غنچه  گل سرخ خشک رابسایید و با قند ساییده شده و گلاب خمیر کرده و در آفتاب بخشکانید، بعد خشک آن را نرم بکوبیدو دوباره با مقداری قند ساییده و گلاب مخلوط کرده در آفتاب بخشکانید و پس از تکرار سه بار خشکانیدن آن را بسایید و مصرف کنید.

یک برابر گلبرگ گل سرخ را بکوبید و با دو برابر آن عسل طبیعی یا شکرنی مخلوط کنید و آن را در ظرف شیشه ای سربسته ریخته و در آفتاب گذارید تا سرشته شود و گل قند آماده گردد.

نام دیگر گیاه گل قند در طب سنتی: گل انگبین

خواص گل قند

درمان گیاهی یبوست معده

چهار مثقال از آن را صبح ناشتا بخورید. خشک کننده  رطوبات زیادی بدن است، یبوست معده که از سردی و برودت باشد را برطرف میکند

درمان گیاهی نفخ

، مقوی مغز و قوای دماغی میباشد و اگر ۱۲ مثقال از آن خورده شود، بادو نفخ که در اثر رطوبت منجمده در معده باشد را برطرف میکند.

درمان گیاهی بیمار یهای اعصاب

بعضی افراد به خصوص افراد مسن که در اثر کثرت رطوبات بدن و مراکز عصبی سست و بی حال و کم حوصله و کم حافظه شده اند

داروی گیاهی درد مفاصل

همچنین افرادی که آثار مقدمات فلج اعضای بدن در آن ها هست یا افرادی کهدرد مفاصل رطوبی دارند، اگر هر شب بعد از شام مقداری گل قند بخورند بهبود مییابند.

درمان گیاهی اخلاط معده

اگر ۸ مثقال از آن را بخورید، بعد روی آن ۲۰ مثقال سکنجبین غلیظ را بدون آب میل کنید و تا دو ساعت اصلاً آب نخورید، اخلاط معده را برطرف میکند

درمان گیاهی اسهال صفرا

افرادی که بسیار گرم مزاج هستند یا افرادی که عادت به اسهال های صفراوی دارند

افراد مبتلا به ناراحتی وسواس از خوردن گل قند پرهیزکنند. افراد گرم مزاج می توانند گل قند را همراه با آبلیمو یا سکنجبین  میل نمایند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *