گل مینای چمنی و این  همه خواصی که دارد ….؟؟ 


 گل مینای چمنی و این  همه خواصی که دارد ….؟؟ 

 گل مینای چمنی و این  همه خواصی که دارد ....؟؟ 

 مینای چمنی در آغاز بهار ظاهر می شود و شاید شما هم که در بهار به کوه و صحرا رفته اید دیده اید که در چمن ها، بیشه ها، و یا کنار چاده ها، می روید.ساقه های مینای چمنی چهار تا پانزده سانتیمتر به رنگ سبز مایل به زرد است. برگهای آن بیضی شکل و دارای شیار هستند و از ته ریشه از زمین درمی آیند.مینای چمنی انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها در تمام سال و بعضی دیگر در پاییز و آغاز زمستان گل می دهند. ولی، مینای چمنی که در بهار به گل می نشیند، گل هایش دارای اثر درمانی برای معالجه امراض است که بعد شرح میدهیم. این گیاه به طور وحشی در دامنهٔ بعضی کوهستانها و دشتهای ایران» مخصوصاً در کرمانشاه و بروجرد می روید.

کمی از تاریخچه مینای چمنی 

قدیمی ها مینای چمنی را می شناخته اند و «پلین»، طبیعی شناس معروف، آن را مثل گلی زیبا در چمن وصف میکند که سردرد را معالجه می کند. در زمان رنسانس فرانسه، « قوش» گل مینای چمنی را در شمار گیاهان التیام - بخش نامبرده است و می نویسد: «این گیاه طبی بیماری فلج، نقرس، و خنازیر ».را درمان می کند «ماتیول » عقیده دارد:گلهای مینای چمنی برای درمان خنازیر و زخمهای سینه مفید است. وقتی شوربای آن تهیه شود، الفخ را از شکم خارج می کند. وقتی جویده شود، ورم دهان را معالجه میکند.

گل مینای چمنی از نظر طبی چه دارد؟

گل مینای چمنی دارای خواص طبی زیادی است که معمولا تصور آن را هم نمیکردند. گل مینای چمنی دارای مقدار زیادی ساپونین، تالن، اسید مالیک، اسید وینیک، اسید استیک، و اسید او کسالیک می باشد. املاح معدنی زیادی دارد و همچنین دارای اینولین و یک مادهٔ تلخ است. گل مینای چمنی تصفیه کننده، ملین، حلال، و به طور خفیف، ادرارآور است. همچنین، دارای اثر خواب آور میباشد. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد