گواوا تسکین دهنده درد معده شما …!


گواوا تسکین دهنده درد معده شما …!

گواوا تسکین دهنده درد معده شما ...!

 

گواوا چیست ؟

گیاهی است از خانوادهMyrtaceae، درختچه ای دارد همیشه سبز. برگ آن بدون کرک یا پوشیده از کرک می باشد.گل آن خیلی معطرند. میوه  آن گوشتی در ابعاد زیتون و شبیه انار کوچک است که دانه ها در گوشت میوه قرار دارند، مانند حبه انگور، در بالای میوه شبیه انار تاج قرار دارد که تا آخر باقی میماند و رنگ میوه قرمز یا زرد و طعم آن شیرین است. این درختچه بومی آمریکای حاره و نیمه حاره است و در آمریکا مرکزی، پرو و برزیل می روید و به ایران وارد شده و به طور پرورشی در شمال و جنوب ایران کاشته می شود.

میوه گواوا

ترکیبات

 در هر صد گرم میوه رسیده  خام آن مواد زیر وجود دارد: آب ۸۲ درصد - پروتئین ۰/۸ گرم - روغن ثابت ۰/۶ گرم - هیدرات کربن ۱۵ درصد - خاکستر ۰/۶ گرم - کلسیم ۲۳ میلی گرم - فسفر ۴۲ میلی گرم - آهن ۰/۹ میلی گرم - سدیم ۴ میلی گرم - پتاسیم ۲۸۹ میلی گرم - تیامین ۰/۰۵ میلی گرم - رایبوفلاوین ۰/۰۵ میلی گرم - نیاسین ۱/۲ میلی گرم - اسانس روغنی فزار - اورژنول - تانن - تری ترپینوئید - پکتین شامل دی، گالاکتورونیک اسید و ال آرابینوزودی، گالاکتوز.

ویتامین 

A ۲۸۰ واحد بین المللی - B و C ۲۴۲ میلی گرم در میوه  گواوا وجود دارد.

درمان با میوه گواوا

میوه رسیده و خشک آن برای معالجه  اسهال خونی مصرف می شود.

آب فشرده آن را بخورید. تونیک است، سینه را نرم می کند، برای درمان دیابت مفید میباشد.

برگ گواوا

ترکیبات

اسانس روغنی فرار - اوژنول - بتا، سیتوسترول - گیجاوالیک اسید - ماسلی نیک اسید یا کراتگولیک اسید و یک اسید نامعین.

درمان با برگ گواوا

آب جوشانده آن را بنوشید. قاعده آوراست، اسهال رابند می آورد، درد معده را تسکین میدهد.آن را بجوشانید تا آبش غلیظ شود. آب غلیظ صاف کرده  آن در استعمال خارجی برای درمان جرب وزخم به کار میرود.تازه آن را در دهان خوب بجوید و ضماد کنید. برای قطع خونریزی زخم و بهبود آن مفید است.

درمان با پوست گواوا

پوست گواوا را بجوشانید و آب صاف کرده اش را بنوشید. قاعده آور است، برای تسکین درد معده مفید می باشد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد