قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / گوشت اضافی در بدن چگونه بوجود می آید؟
گوشت اضافی در بدن
گوشت اضافی در بدن

گوشت اضافی در بدن چگونه بوجود می آید؟

گوشت اضافی در بدن چگونه بوجود می آید؟

گوشت اصافی در بدن

هر جای بدنم که زخم می شود در جای آن گوشت اضافی به وجود می آید. راه از بین بردن این زوائد چیست؟

اصولاً گوشت اضافی که در اصطلاح پزشکی به آن «کلوئید» می گویند بر اثر افزایش ساخت رشته های فیبری در نواحی ترمیم پوستی به وجود میاید. کلوئید در بعضی از نژادها و خانواده شایع تر است و بیشتر در مناطقی از پوست رخ می دهد که تحت کشش بیشتری است مانند نواحی گردن، بازوها و بخشهای فوقانی تنه.

کلوئید می توان خارش نیز داشته باشد و برای درمان این زوائد در مراحل اولیه می توان به وسیله استفاده مداوم از باندهای الاستیک یا کشی جلوی رشد بیشتر آنها را گرفت. همچنین بکار بردن داروهای استروئیدی قوی مالیدنی و یا تزریق آنها به داخل این زوائد و همچنین استفاده از روش هایی مثل کرایوتراپی (سرما درمانی) و لیزر می تواند برای از بین بردن کلوئید مفید واقع شود که برای این روش های درمانی شما باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

درمان گوشت اصافی در بدن

جای زخم گوشت اضافه در طول زمان کوچک می شود، اما به ندرت به طور کامل از بین می رود. شاید فکر کنید بتوانید با یک جای زخم کوچک که در چشم نیست، بدون مشکل زندگی خود را ادامه دهید. اما اگر ظاهر آن شما را اذیت می کند، روش های درمانی متعددی برای آن موجود است. هیچ روش درمانی برای این ضایعه پوستی صددرصد موثر نیست و شاید ترکیبی از روش های درمانی برای شما ارائه شود. روش های درمانی مخصوص گوشت اضافه:

لیزر درمانی
لیزردرمانی گوشت اضافه اغلب بهترین نتایج را به همراه دارد. با استفاده از لیزر بافت گوشت اضافه به دقت هدف قرار داده می شود و ظاهر آن به شدت کوچک می شود.

اغلب برای درمان گوشت اضافه از لیزر استفاده می شود. لیزرهایی که طول موج آنها ۵۸۵ نانومتر است یا لیزرهای Nd:YAG بهترین نتایج را عرضه می کنند و در عین حال کمترین عوارض جانبی را دارند. با این حال، برای درک این مطلب که کدام نوع از لیزرها بیشترین کارایی دارند و چگونه می توان از آنها بهترین استفاده را کرد، به تحقیقات بیشتری نیاز است. لیزرهای که طول موج آنها ۵۸۵ نانومتر است در پوست تیره کارایی کمتری دارند. در بعضی موارد، قرمزی کاهش پیدا می کند، اما اندازه گوشت اضافه تغییری نمی کند. لیزرهای کربن دی اکسید پس از تزریقات استروئیدی برای گوشت های اضافی استفاده می شوند که در پشت قرار دارند و به سختی می توان آنها را درمان کرد. لیزری که طول موج آنها ۵۸۵ نانومتر است در صاف کردن گوشت های اضافی و کمرنگ ترکردن رنگ قرمز آن موثر است. این روش درمانی موثر است و چندان دردناک نیست، اما به جلسات درمانی زیادی نیاز دارد.

 

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *