قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / گوش ها چگونه عمل میکنند
. گوش داخلی
. گوش داخلی

گوش ها چگونه عمل میکنند

گوش ها  چگونه عمل میکنند؟

گوش به طور متناسب به سه قسمت تقسیم شده است:

۱.گوش خارجی قسمتی است که قابل رؤیت است و شامل مجرای گوش است که به پرده صماخ ختم میشود،

۲. گوش میانی شامل پرده صماخ، سه استخوان کوچک گوش و حفره های هوایی اطراف است (حفره های زائده پستانی استخوان گیجگاهی).

۳. گوش داخلی شامل عضو شنوایی است که حلزون خوانده می شود زیرا تا حدودی شبیه پوسته خارجی حلزون است. عصب شنوایی نیز در این قسمت قرار دارد. صدا را میتوان هوای در حال ارتعاش در نظر گرفت که دو خاصیت اصلی آن شدت و بسامد(فرکانس) است. این دو مفهوم به ترتیب به شکل بلندی و زیر و بمی صدا توسط ما درک می شود. امواج صوتی از مجرای گوش میگذرد و به پرده صماخ برخورد و آن را مرتعش می کند.

ارتعاشات توسط استخوانچه های گوش به بخش حلزونی منتقل می شود. در بخش حلزونی ارتعاشات به محرکهای عصبی تبدیل می شود و به وسیله عصب شنوایی به مغز هدایت میگردد. گوش نوجوانان میتواند بسامدهای صوتی را از حدود ۲۰ سیکل در ثانیه (صوتی که توسط بزرگترین و بمترین لوله ارگ ایجاد می شود) تا حدود ۲۰ هزار سیکل در ثانیه (صوتی که بسامد آن نزدیک بسامد صدای زیر سوت مخصوص سگ هاست) بشنود. هیچ کدام از این دو حد توسط اکثر بالغان شنیده نمی شود.

برای جلوگیری از آسیب شنوایی چه باید کرد؟

آسیب شنوایی حسی عصبی در اکثر موارد دائمی است. هیچ درمانی باعث بهبودی نمی شود ولی می توان از آسیب بیشتر شنوایی جلوگیری کرد. اگر مجبورید در محیط پرسروصدا کار کنید از وسایل محافظ شنوایی استفاده کنید. این دستگاهها شدت صدایی را که به پرده صماخ میرسد کاهش میدهد.

این حفاظها به دو شکل رو گوشی و داخل گوشی وجود دارند. دستگاه داخل گوش کوچک است و براحتی در مجرای گوش قرار میگیرد. دستگاه رو گوشی برای کاهش ورود صدا روی گوش خارجی نصب می شود. در صورتی که این دستگاهها به طور مناسب نصب شوند شدت صدا را حدود ۱۵ تا ۳۰ دسی بل کاهش میدهند. اگر این دو دستگاه باهم استفاده شوند ۱۰ تا ۱۵ دسیبل دیگر از شدت صوت کاسته می شود. اگر موی شما بلند است یا عینک دارید دستگاه داخل گوشی مناسبتر از دستگاه رو گوشی است

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *