قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / گیاهانی که به رفع شوره سر کمک می کنند
رفع شوره سر
رفع شوره سر

گیاهانی که به رفع شوره سر کمک می کنند

گیاهانی که به رفع شوره سر کمک می کنند

رفع شوره سر

مریم گلی، گزنه، لادن، اکلیل کوهی، ریشه کنجد، مورد و برگ چغندر.

۱- مخلوطی حدود ۳۰ گرم، از مریم گلی، گزنه، لادن و اکلیل کوهی و یا یکی از آنها را له کنید و مقداری کافی سرکه سیب روی آن بریزید تا آنرا بپوشاند. سپس درب ظرف را بسته، بگذارید مدت دو هفته بماند و مخلوط را صاف کنید. با یک تکه گاز که در این مایع خیس کرده اید، به پوست سر بمالید و بگذارید خشک شود. حال موها را به خوبی برس بزنید و با آب، آبکشی نمائید. پس از آن پوست سر را با نوک انگشتان ماساژ دهید ولی شامپو نکنید. این روش را میتوانید هر دو هفته یک بار انجام دهید.

 ۲ – جوشانده ریشه کنجد باعث کم و از بین رفتن شوره میشود. . ۳- اگر میوه (مورد) را با آب و برگ چغندر بپزید و بر پوست سر ماساژدهید، در رفع شوره و موخوره، اثر مفید دارد.

گزنه

یکی از گیاهان مؤثر برای از بین بردن شوره سر، گزنه است. برای استفاده از این گیاه، یک پیمانه آب جوش را به چهار قاشق غذاخوری برگ گزنه اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس یک چهارم فنجان سرکه انگور و یک چهارم فنجان ادو کلن به آب از صافی گذرانده گزنه سفید بیفزائید. با این محلول، موها را ماساژ دهید و پس از یک ساعت بشوئید. اگر موهایتان خیلی چرب است، مقدار ادو کلن را تا نصف فنجان افزایش دهید.

اکلیل کوهی

گیاه بسیار مفیدی است و در سالم سازی و درخشش موها تأثیر فراوانی دارد. این گیاه شورهٔ سر را از بین می برد. برای این منظور، باید مقداری بوراکس و اکلیل کوهی را مخلوط کنید و به سر بزنید. .

بسیاری از گیاه شناسان عقیده دارند که این بهترین روش برای از بین بردنشوهٔ سر است.

سرکه و شوره سر

یکی از مؤثرترین راههای از بین بردن شوره سر، استفاده از سرکه است. برای استفاده از سرکه، مقداری از آن را با آب یا آباسطو خودوس مخلوط کنید و سر را با آن ماساژ دهید. راه دیگر این است که به مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید، سپس سرکه را به پوست سر بمالید. پس از آن موها را با شامپوی گیاهی بشوئید.

آبلیمو ترش و گلاب

یکی از راه های از بین بردن شوره سر، استفاده از لیموترش و گلاب است. مقداری گلاب را با آب یک عدد لیموترش مخلوط کنید و با آن سر را ماساژ دهید. سپس موها را بشوئید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *