previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

گیاهان دارویی ضد آسکاریس اطفال


گیاهان دارویی ضد آسکاریس اطفال

گیاهان دارویی ضد آسکاریس اطفال

 

کلم پیچ

۲۰ تا ۳۰ گرم کلم پیچ را بپزید و به بیمار بخورانید.

انار

۳۱۵ گرم پودر پوست خشک انار را با یک لیوان آب گرم میل کرده یک تا دو ساعت بعد، .حدود ۴۰ گرم روغن کرچک میل کنید اما در مورد کرم کدو، بر حسب وزن و سن افراد مثلا برای افراد بالغ از ۶۰ تا ۹۰ گرم پوست خشک ریشه یا ساقه انار را در دو لیوان آب حل کرده بگذارید دو شبانه روز خیس بخور سپس آن را به ملایمت حرارت دهید تا آب محلول به حد یک لیوان برسد. در این زمان مواد را از روی حرارت برداشته صاف کنید و به صورت نیم گرم یا سرد در دو یا سه نوبت همراه با شکر یا عسل با فاصله کمی به بیمار بخورانید و پس از خوردن آخرین قسمت محلول، ۴۰ تا .۶۰ گرم روغن کرچک به وی بدهید.

تذکر: در مورد کرم کدو باید توجه داشت که هنگام اجابت مزاج، بیمار آن قدر بر روی توالت صبر و تحمل کند تا سر کرم کدو دفع شود. بدین منظور بهتر است بیمار هنگام اجابت مزاج داخل تشت آب نیم گرم بنشیند تا زمانی که سر کرم کدو خارج شود زیرا در غیر این صورت اگر کرم از وسط قطع شده سر آن دفع نشود، مجدداً رشد خواهد کرد

برگ گردو

۱۵ تا ۳۰ گرم برگ تازه یا خشک درخت گردو را در ۴ لیوان آب بجوشانید و روزانه ۲ تا ۵ استکان از آن را همراه با کمی شکر میل کنید. سپس یک شیشه روغن کرچک بخورید و هنگام اجابت مزاج داخل تشت آب گرم بنشینید تا سر کرم نیز دفع شود.

تخم گشنیز

چند روز متوالی صبح، ظهر و شب یک قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز را در یک لیوان آب جوش دم کرده با شکر تناول کنید. این دم کرده برای بالغین بوده میزان آن برای اطفال نصف این مقدار میباشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد