قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / گیاه ثعلب گیاه دارویی معجزه اسا برای باردار شدن
گیاه ثعلب گیاه دارویی معجزه اسا برای باردار شدن
ثعلب

گیاه ثعلب گیاه دارویی معجزه اسا برای باردار شدن

                           گیاه ثعلب

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی ثعلب است . ثعلب غده ی زیرزمینی گیاهی است علفی و  پایا از تیره ی ثعلب اورکیداسه و از خانواده ی Orchidaceae که دارای گونه های مختلف می باشد.

قسمت زیرزمینی ثعلب دارای دو عدد غده است کهریشک ها از آنها خارج می شوند، یکی غده ی توخالی که مولدو منشأ گیاه در حال رویش است و دومی غده ای توپر که برای تولید و رشد گیاه در سال آینده می باشد و همین غده ی پر است که به عنوان دارو و خوردنی مصرف می شود. برگ های ثعلب شبیه برگ زنبق، دراز با رگبرگ های خطی است. رنگ پوسته ی غده ی زیرزمینی صورتی و داخل آن سفید می باشد. طعم آن شیرین، لزج و کمی تند است.

نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از سحلب – تعلب – خصیه الثعلب – خصی الثعلب – خصی الکلب – قاتل اخیه – سه برگ – سالپ
گیاه دارویی ثعلب دارای ترکیبات شیمیایی املاح معدنی – مواد قندی – مواد لعابی – ماده ای شبیه صمغ عربی  گلوکوزیدی به نام لوروگلوسین – نشاسته – اسانس. می باشد

 

طبیعت آن: گرم و مرطوب است.

 خواص درمانی گیاه ثعلب در طب سنتی:

داروی گیاهی خون ساز

۱- اگر تا ۸ گرم کوبیده ی آن خورده شود، محرک، خلط آور و نرم کننده ی سینه است، قابض و مقوی و مغذی می باشد، خون ساز است، اعصاب را تقویت می کند، برای درمان کزاز، تشنج خشک، فلج و لقوه از مفید می باشد، برای کودکان و اشخاصی که معده ی حساس دارند خوب است.

۲- اگر دم کرده ی آن را بخورید، ملین می باشد و برای گرفتگی گوش خوب است.

۳- پنج روز صبح ناشتا کوبیده ی آن را با شیر جوشیده مخلوط کرده و بخورید. سرفه ای که از غلبه ی خون و صفرا باشد را درمان می کند.

۴- آرد آن را با کمی گرد کاکائو و مقداری شیر مخلوط کنید. خوردن آن برای اطفالی که ضعیف هستند نافع است

۵ – اگر آن را با سرکه ی رقیق بخورید مبهی است.

داروی گیاهی رشد مو

۷-گرد آن را با روغن گل سرخ که با روغن زیتون درست شده باشد خمیر کرده و بر سر بمالید. برای رشد مو و جلوگیری از ریختن مو مؤثر است.

برای دهانه ی معده و برای گرم مزاجان مضر است، خوردن زیاد آن سبب ضعف دستگاه گوارش و دستگاه عصبی می شود.

                        برگ گیاه ثعلب

خواص درمانی:

درمان گیاهی باردار شدن

اگر زنی آن را بازعفران و کمی مشک بکوبد و به صورت شیاف در رحم بگذارد و با شوهرش هم بستر شود، در صورتی که نقص خاص فیزیولوژیکی وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد همان بار اول باردار می شود

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *