قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / گیاه روئینه را بشناسید
گیاه روئینه
گیاه روئینه

گیاه روئینه را بشناسید

گیاه روئینه را بشناسید

گیاه روئینه

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی روئینه است  گیاهی است از خانواده ی کاسنی Compositae، چند ساله به ارتفاع سی تا یک صد سانتیمتر با ساقه ی افراشته. برگهای آن متناوب، باریک، بیضی، دراز، نوک تیز و بدون دمبرگ می باشد که به ساقه چسبیده اند، برگهای پایین ساقه دندانه دار، با دندانه های اره ای است. گلهای آن زردرنگ می باشد که کپه ای در انتهای ساقه ی گل دهنده ی درازی در بالای گیاه ظاهر می شود. این گیاه در جنگل های مناطق معتدل اروپا، آسیا و آمریکا می روید. در ایران در دامنه های البرز در کندوان، جنگل پل زنگوله و درگیلان دیده می شود.

ترکیب شیمیایی: یک ماده ی تلخ -گلوکوزید کوئر سیترین – لعاب -اسانس – تانن – ساپونین – فلاونول

نامهای دیگر : Solidage- Solidago- Solidage Verged or- Golden rod

خواص گیاه روئینه

درمان گیاهی سنگ مثانه

۱- یک تا پنج گرم سر شاخه های گلدار آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و روزی سه فنجان آب آن را به نوبت بنوشید. برای معالجه ی بیماریهای کلیه و مثانه مفید می باشد، بادشکن، مدز ضدعفونی کننده و دفع کنندهی سنگ مثانه است، برای درمان استسقا نافع می باشد.

درمان گیاهی اسهال کودکان

۲- پنجاه گرم سر شاخه های گلدار آن را در یک لیتر آب بجوشانید، بعد ۱۵۰ گرم قند در آب صاف کرده ی آن حل کنید و هر ساعت به ساعت یک قاشق سوپ خوری از آن را به کودکان بخورانید. برای قطع اسهال کودکان به خصوص در دوران ظاهر شدن دندان ها مفید است.

داروی گیاهی شستشوی ریه

۳- آب جوشانده ی آن برای شست وشوی ورم ها نافع است.

درمان گیاهی وبا

آن را بخورید. برای حل کردن و تحلیل نفخ و گاز معده مفید است، برای معالجه یخونریزی داخلی و جراحت ها، اختلالات عادت ماهیانه، وبا و اسهال نافع می باشد

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *