گیاه شاه تره  چه خواصی دارد ….؟؟


 گیاه شاه تره  چه خواصی دارد ….؟؟

 گیاه شاه تره  چه خواصی دارد ....؟؟

 شاه تره  گیاهی است با برگهایی به رنگ سبز غبارآلود و گل هایی سفید (ندرتاً صورتی) با ساقه ای نسبتاً قوی که در مناطق مرطوب و نیمه مرطوب ایران مانند گیلان، مازندران، گرگان، آذربایجان، فارس، کرمان، خراسان و اطراف تهران می روید. در ایران از کلیه بخش های گیاه ولی عرق تهیه میشود که به عرق شاهتره» معروف است. از عرق شاه تره و گیاه خشک آن در درمان برخی بیماری های پوستی مانند جزام و بعضی تومورهای سرطانی استفاده می شود.Image result for ‫شاه تره‬‎این گیاه خلط آور، معرق، ادرارآور و اشتهاآور بوده، معده را تقویت و خون را تصفیه کردهمصرف آن موجب قطع استفراغ می شود.

خواص دارویی

اشتهاآور، تصفیه خون، تب بر، برطرف‌کننده بیماری‌های پوستی، ضد جوش و حساسیت. شاه تره طبع سردی دارد و در طب سنتی برای درمان بیماری‌های پوستی از آن بسیار استفاده می‌شود

عرق شاه تره

ترکیب مقداری عرق شاه تره و عرق کاسنی برای شفافیت پوست و زیبایی استفاده میشود؛ و همچنین تاثیر فوق العاده ای در از بین رفتن جوش های دوره بلوغ دارد.

عوارض جانبی مصرف شاه تره :

۱-مصرف مقدار عادی و دارویی شاتره دارای عوارض جانبی نیست. ولی مصرف مقادیر بسیار زیاد به دلیل وجود آلکالوئیدهای ذکر شده ممکن است باعث لرز، تشنج و مرگ گردد.۲-مصرف در بارداری و شیردهی تا کنون این موضوع مطالعه نشده است، بنابراین بهتر است در این دوران مصرف نشود.

یرقان از دسته بیماری هایی است که با خوردن شاه تره تسکین می یابد، همچنین دم کرده این گیاه برای دفع سموم کبد بسیار مناسب است. برای خواندن دیگر فواید این گیاه با ما همراه باشید.

 خوردن دمکرده شاهتره باعث میشود سمومی که در کبد جمع شدهاند دفع گردد.

 برای تقویت مزاج یک هفته از دمکرده استفاده نموده 2 هفته استراحت مجدداً یک هفته استفاده کنید.

  شاهتره از بین برنده سودا میباشد عرق آن 10 صبح و 5 بعداظهر استفاده گردد.

 شاهتره صفرا را کم میکند از عرق آن صبح و بعدازظهر استفاده شود.

 برای تقویت چشم از سرمه برگ شاهتره استفاده کنند.

 دمکرده شاهتره اشتهاآور است.

 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد