قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / گیاه فرندل و این همه خاصیت در طب سنتی
گیاه فرندل و این همه خاصیت در طب سنتی
گیاه فرندل و این همه خاصیت در طب سنتی

گیاه فرندل و این همه خاصیت در طب سنتی

گیاه فرندل و این همه خاصیت در طب سنتی

فرندل

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی فرندل است . فرندل گیاهی است از خانواده  Lythraceae، چند ساله و به بلندی پنجاه تا دویست سانتیمتر. برگ های آن متقابل، بدون دمبرگ، مثلثی، دراز و نوک تیز و گل های آن درشت به رنگ قرمز یا بنفش یا صورتی است که در امتداد قسمت انتهایی ساقه  گل دهنده ظاهر می شود. این گیاه در نقاط مرطوب می روید، در ایران در مناطق شمال در حاشیه  جادههای کناره  دریای خزر بین چالوس و نوشهر و مازندران وجاده  بین رشت و لاهیجان و در آذربایجان غربی به طور خودرو دیده می شود و در مناطق دیگر جهان اغلب در نواحی نیمکره  شمالی و همچنین در استرالیا و تاسمانی انتشار دارد.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:

:Grande salicaire – Salicaire commune – Loosestrife – Salicaire officinale —Purple lossestrife- Lysimachie rouge -Grass-poLly.

ترکیب شیمیایی: لعاب – مواد قندی – اسیدهای آلی – تانن – سالیکارین.

خواص درمانی فرندل:

  • سی تا پنجاه گرم سر شاخه های گل دار خشک گیاه را در یک لیتر آب جوش دم کنید، بعد آب صاف کرده  آن را سه یا چهار قسمت کنید و هر قسمت را در یک روز دو تا سه بار بنوشید. برای معالجه  اسهال خونی و بند آوردن خون موثر است . باید تا جند روز از آن خورده شود و به تدریج میزان خوراک را کم کنید تا به کلی قطع شود.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *