قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / گیاه کشیش خونریزی را قطع می کند ….
کشیش
کشیش

گیاه کشیش خونریزی را قطع می کند ….

کشیش چیست ؟

کیسه کشیش گیاهی علفی، یکساله به ارتفاع ۳۰- ۲۰ سانتی متر است. گل  آن دارای ۴ گلبرگ به رنگ سفید و فراهم به صورت خوشه هستند. طول خوشه گل دار آن بر حساب محل رویش گیاه متفاوت است، در زمین  مناسب و مرطوب خوشه بلند، ولی در اماکن نامساعد و خشک خوشه  کوتاه بطول چند سانتی متر تشکیل می دهد. میوه ان خورجین و به شکل قلب، بذرها ریز و به رنگ قهوه روشن است. نام کیسه کشیش از شکل غلاف دانه گرفته شده، که اشاره به کیسه قلبی شکل آن دارد.

پراکندگی کشیش

گیاه کیسه کشیش در تمامی نواحی ایران به صورت خودرو مشاهده می شود. به نظر می رسد که منشا اصلی آن برخی نواحی مدیترانه بوده باشد. وجود آن در کشتزار موجب سرعت انتشار آن در نواحی مختلف زمین شده است و چون اختصاصات گیاه به گونه است که در هر شرایط رشد و نمودارد، از این رو در همه جای کره زمین می توان آن را پیدا کرد.

درمان با کشیش

قسمت مورد استفاده کیسه کشیش، اندام  هوایی گیاه است. آثار درمانی آن مشابه «ارگوت» است با این تفاوت که خطر مسمومیت ندارد. کیسه کشیش دارای اثر بند آورنده خون است تاکنون هیچ یک از محققان نسبت به این اثر تردید نداشته اند. پژوهش ارزنده محققان نشان داده که شیره حاصل از گیاه کیسه کشیش در موارد خونریزی در فواصل قاعدگی اثر قطعی دارد.

به طوری که مصرف یک قاشق چای خوری آن در هر ساعت،به آسانی این ناراحتی را رفع می کند. در طب سنتی اشاره شده، مصرف حتی یک قاشق شیره این گیاه خونریزی را قطع می کند و اگر مصرف آن تا روز بعد ادامه یابد، مداوای کامل زنان را در دوره خونروی در فواصل قاعدگی به دنبال دارد. مصرف کیسه کشیش در استفراغ  و خلط خونی، همچنین در رفع خونریزی  واضح از بینی و یا در ادرار نیز موثر تشخیص داده شده اند.

بذر گیاه کیسه کشیش به عنوان غذای پرندگان قفس به کار می رود.

 

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *