گیاه کولا و خاصیت های دارویی و ضدمیکروبی آن….


گیاه کولا و خاصیت های دارویی و ضدمیکروبی آن….

گیاه کولا و خاصیت های دارویی و ضدمیکروبی آن....

کولا

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی کولا است . کولا کولا به مغز دانه های مختلف و متعدد و متنوع درختانی گفته میشود که از خانواده Sterculiaceae می باشند. کولاها درختانی هستند با بلندی متوسط که برگهای پهن و نوک تیز با بریدگی های نامنظم دارند ودانه های ان ها به رنگ سفید یا قرمز میباشد. درختان کولا بومی مناطق حارہی آفریقا مانند ساحلی عاج، ساحل طلا، سیرالٹون وگینه اند و از آنجا به هندوچین، ماداگاسکار و آنتیل ها رفته و انتشاریافته اند. نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:جوزالزنج ترکیب شیمیایی: حدود ۲ درصد کافئین - ۰/۰۲۳ درصد تئوبرومین - ۰/۵ درصد مواد چرب و قرمز - ۳ درصد گلوکوز- ۳۴ درصد نشاسته - حدود ۶ درصد مواد پروتئیک - کاتچین - کولاتین - کولاتئین - تانن - و در تازهی آن یک اکسیداز وجود دارد.

خواص درمانی کولا:

پنج گرم از آن را بخورید. محرک استضدناتوانی و از دست رفتگی قوامی باشد،مقوی قلب است،برای اشخاصی که در اثر کار بدنی مواجه با خستگی فوق العاده می شوند مانند راهپیمایی، کوهپیمایی، دویدن های طولانی و کارهای فیزیکی سخت بسیار مؤثر است،از نفس نفس زدن جلوگیری می کند.

 اسراف در خوردن آن خستگی را مخفی می کند، اشتها را از بین میبرد، تحریکات عصبی را افزایش میدهد و موجب فلج حرکات قلب شده به مرگ می انجامد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد