یبوست، مشکل شایع در بین مبتلایان به ام اس


یبوست، مشکل شایع در بین مبتلایان به ام اس

یبوست، مشکل شایع در بین مبتلایان به ام اس

 

توصیه میکنیم کلسیم مصرفی روزانه ی مردان و زنان سنین ۲۵ تا ۶۵ ساله، هزار میلیگرم و برای زنان بعد از دوره ی یائسگی ۔ ۱۵۰ میلیگرم باشد. چون ویتامین D باعث افزایش جذب کلسیم میشود، باید روزانه چهارصد . واحد بینالمللی (IU) ویتامین D از طریق غذا یا مکملهای غذایی کسب و کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مصرف مایعات به مبارزه با عفونتهای ادراری کمک میکند. افرادی که دچار مشکلاتی در رابطه با مثانه می باشند، به خاطر اینکه مجبور نباشند ادرار کنند، سعی میکنند نوشیدن مایعات را کنار بگذارند. اما کاهش مایعات همگی می توانند در کاهش فعالیت فیزیکی و ورزشهای قدرتی دخیل باشند و این موضوع به نوبهی خود می تواند منجر به بروز پوکی استخوان شود. په  کورتیکواستروئیدهایی که در درمان عودهای ام اس به کار میرود،

دریافتی خستگی و یبوست را بدتر می کند و این خود، خطر بروز عفونتهای ادراری را افزایش می دهد. بنابراین، حداکثر سعی تان را بکنید که روزی هشت لیوان مایعات بنوشید

بهترین گزینه آب است، ولی نوشابه های کم کالری (البته بدون آسپارتام، اگر مثانه تان طبیعی باشد)، شیر بدون چربی، آب معدنی و چای یا قهوهای رقیق (بدون کافئین، باز هم برای مثانه های طبیعی) در درجه ی بعد قرار میگیرند و نوشابه های پرکالری و آب میوهها در رتبه ی سوم قرار دارند. بستنی، ماست،Sorbet (نوعی دسر)، دسرهای ژلاتینی و انواع سوپها نیز .منابع خوبی از مایعات هستند با فیبر کافی، تمام سیستمها کارشان روی روال قرار دارد.

یبوست، مشکل شایع در بین مبتلایان به ام اس است

پس اگر از نظر فیزیکی کمتحرک هستید و مایعات کافی نمی نوشید، احتمالا مشکل شما شدیدتر خواهد شد. همچنین بعضی از داروهایی که برای درمان علایم شایع در ام اس به کار میرود - همچون آمانتادین برای درمان خستگی، باکلوفن برای اسپاستیسیته و داروهایی برای درمان مثانه ی بیش فعالی - ممکن است مشکل (یبوست) را بدتر کند؛ اما دریافت فیبر کافی می تواند تا حد زیادی مشکل را مرتفع کند. شما باید از غذاهایی مثل نان جوی سبوس دار و غلات، برنج قهوهای و پاستای سبوس دار، لوبیای خشک، عدس، نخود، سبزیجات، میوهجات و دانهها، به صورت روزانه مقدار بیستوپنج تا سی گرم فیبر دریافت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد