قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / یبوست مزمن و سخت چیست؟!
یبوست
یبوست

یبوست مزمن و سخت چیست؟!

یبوست مزمن و سخت چیست؟!

 اگر مبتلا به یبوست مزمن و خیلی سخت شده اید باید از خوراکی های نشاسته ای، روغن ها، ادویه جات، گوشت،نوشیدنی های گاز دار و الکلی ، شیرینی های قنادی و خردل پرهیز کنید و از خوراکی هایی که ضد یبوست است مانند ذرت یا اسفناج استفاده کنید. هر روز خرما بخورید، هر روز صبح ناشتا انجیر آب انداخته را با آبش میل کنید. قبل از غذا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون میل کنید، بعد از غذا آب پرتقال بنوشید، آلوی رسیده صبح ناشتامیل فرمایید. در ضمن رژیم انگور نیز مفید خواهد بود. همچنین می توانید به مدت ۴۰ شب هر شب ۳ مثقال هلیله  سیاه کوبیده شده را با آب بخورید،

  •  ده گرم ریوند چینی کوبیده را در یک لیتر آب جوش ۲۰ دقیقه دم کنید و آب صاف کرده  آن را روزی یک فنجان قبل از غذا بنوشید.
  •  پنجاه گرم بلغور چاودار را در یک لیتر آب بجوشانید و بخورید.
  • تربد، تخم نیلوفر، مقل ازرقی، صبر زرد، پوست هلیله  زرد، ریوند چینی، سنا مکی، گل محمدی، زرآوند و جنبطیانا از هر کدام ۱ مثقال مخلوط و بسیار نرم بسایید، بعد با کمی آب ان را مرطوب کنید تا به صورت خمیر سفتی در آید. قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه  نخود بسازید. پس از خشک شدن صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۲ عدد میل کنید.
  • شب ها هنگام خواب سیب سرخ رنده شده را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و بخورید یا سیب رنده شده را بخورید و پس از آن یک قاشق روغن زیتون را با کمی آب لیمو مخلوط و میل فرمایید.
  •  ده عدد الوچه خشک را صبح تا شب بخیسانید و شب در همان آب ۱۰ دقیقه بجوشانید و در حین جوشیدن مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید. آنها را هنگام خواب بخورید و روی آن سیب درختی رسیده که با پوست رنده کرده اید بخورید و بخوابید.
  •  پوست هلیله  زرد، هلیله  سیاه، امله  مقشر، مرمکی، زرآوند، صبر زرد، سنا مکی، جنبطیانای رومی،گل محمدی ، ریوند چینی ، تربد مجوف ، تخم نیلوفر ،شاه تره، مخلصه، تاج ریزی، تخم هویج، تخم کرفس، انیسون و حب القار از هر کدام ۱۰ گرم، همه را مخلوط کنید و نرم بسایید سپس با کمی عسل آنها را به صورت خمیر سفتی درآورید. قرص هایی به اندازه  یک نخود و به صورت گلوله درست کنید و در یخچال نگهدارید، صبح، ظهر و شب هر بار دو عدد میل کنید.
  •  در صورت نداشتن زخم معده با تمام غذاهای خود برگ ترب به مقدار زیاد بخورید. 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *