یونجه به عنوان یک رستنی غذایی


یونجه به عنوان یک رستنی غذایی

یونجه به عنوان یک رستنی غذایی

  

یونجه بذریMEDICADO SATIVA L

گیاه چندین ساله علفی و خوراک دام میباشد. ساقه های زیاد راست یا خوابیده و برگهای چند شاخه به رنگ سبز روشن و یا سبز تیره دارد.حقه گل دارای پنج دندانه ی سبز و گلبرگهای تیز میباشد. حقه گل آن پروانه شکل بوده و خود گل خنثی است. میوه آن دانه ای مختلف الشکل بوده و شمار بذرهای آن متفاوت است. یونجه به عنوان یک رستنی غذایی در بسیاری از کشورهای جهان کاشته می شود. به حالت خودرو در دشتها، کنار راه ها، نهرها و در کشت زارهای گندم می روید.

اهمیت اقتصادی

یونجه از همه ی گیاهان غذایی مشهورتر است. این گیاه به شکل سبز، خشک شده، تره بار، ترشی و پودر گیاهی حاوی پروتئین و ویتامین استفاده میشود. یونجه زمین را حاصل خیز می کند. تاجیکان از دوره های قدیم در اوایل بهار یونجه تازه را در نوعی سالاد علفی، همچنین با سمبوسه مصرف میکنند. در فرانسه برای به دست آوردن کاروتن و کلروفیل به عنوان ماده ی خام، از یونجه استفاده می نمایند.در طب سنتی بر این عقیده اند که خوردن یونجه به تازه کردن روده و خون کمک می کند. بنابراین از سالادی که از شاخه های نورس یونجه درست شده و همچنین از خوراکی های مختلف که یونجه در آنها به کار رفته (سمبوسه، پاتینتا و غیره) برای پیشگیری از یبوست و دیگر بیماری های مربوط به کمبود ویتامین ها، یاخته ها، نمکهای معدنی همچنین دیگر مواد بیولوژیک استفاده می نمایند. در طب سنتی آلمان از یونجه و عصارهای علفهای خشک شده ی آن برای بیماری قند و اختلال غده تیروئید استفاده می شود در طب معاصر. با وجود آن که ترکیب شیمی یونجه غنی است از نظر داروشناسی هنوز در مورد این گیاه تحقیق همه جانبه ای انجام نشده است. تنها اطلاعات پراکنده ای درباره ویژگیهای مدری، التیامی، ضدالتهابی، ضدمیکروبی و ضد قندی یونجه و درباره تأثیر شربت و پودر آن بر روی بعضی آماس های پوست موجود است. در متون حاضر درباره ی سمی بودن یونجه اطلاعات دقیقی وجود ندارد. ولی مسمومیت با آن همه ساله در بخش دام ضررهای زیادی ایجاد می کند. دامپرور با تجربه خود می داند که به ویژه یونجه تازه برای حیوانات خانگی خطرناک است. به دلایل نامعلوم سمی بودن آن پس از باران و یا هنگام شبنم ریزی افزایش مییابد. یونجه ی تازه خاصیت ضدانعقادی داشته، نفوذپذیری مویرگها را زیاد می کند. احتمال دارد که علت این مسئله موجود بودن یک ماده فعال و قوی شبیه هپارین باشد که با روند انعقاد خون تداخل می نماید.

تدابیر احتیاطی

خوردن یونجه برای بیماران گرفتار زخم معده و دوازدهه، بواسیر و همچنین در دوران قاعدگی و برای افرادی که اختلالات انعقادی خون دارند خطرناک است. خوردن آن در زمان قبل یا پس از جراحی و پس از زایمان نیز میتواند منجر به خونریزی شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد