قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / یکی از بیماری های تمدن، سرطان است /قسمت دوم 
سرطان
سرطان

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است /قسمت دوم 

– چرادر کشورهای متحد امریکای شمالی سرطان پرستات در سیاه پوستان دو برابر بیشتر از سفیدپوستان است؟

– چرا در بین مردمی که از فرانه مذهبی آدوانتیست ها هستند و درامریکا زندگی می کنند خطر ابتلا به سرطان در مردها به نصف و در زن های  ان ها به ثلث تقلیل یافته است؟

تمام این سوالات که تا به امروز فقط جواب های جزئی به انها داده شده است، به کارشناسان و متخصصین کشف سرطان فرصت داده که اظهار عقیده کنندسرایت سرطان در بعضی از نژادها و سرزمین ها ممکن نیست. همچنین، بعضی از عادات مربوط به مصرف غذا یا دخانیات و نیز دستگاه تناسلی و جلسی، برخورد با اشعه آفتاب، و یا استفاده از بعضی کودهای شیمیایی، موجب و علت بعضی از سرطان ها می شود.

چنان که آمار سرطان و هیات در یهودیان اروپایی که به فلسطین اشغالی می روند و در آنجا سکونت می کند رو به افزایش است. یکی از علل آن، برخورد آنها با آفتاب شدید فلسطین اشغالی است که موجب بروز و ازدیاد سرطان پوست در آنها می شود. سرطان لوله رحم در زنان  تارک دنیا و زنانی که به دین وشرع اعتقاد دارند ابدا دیده نشده است.

این معلومات به ما آگاهی می دهد که می توان از وسایل پیشگیری  ابتلا به سرطان استفاده کرد، چنانکه صرف دخانیات یکی از علل شیوع سرطان در دنیاست و همین سیگاری که در دست بعضی ها دود می رود  موجب مرگ سی درصد بیماران سرطانی می باشد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام می دارد که در کلیه کشورها باید خطر مصرف دخانیات، مخصوصاً سیگار را که مردان و زنان و جوانان به آن روی آورده اند و خود به وجب سرطان ریه است گوشزد کرد و آنها را از این خطرات بر حذر داشت

܀ د کتر « کالوم مویر» که مرکز بین المللی مطالعه سرطان را اداره می کند، میگوید اگر خانم ها که روز به سیگار علاقه باشد شده اند و بیشتر بخاطر از آن را می کشند متوجه خطرات آن باشند و اراده کنند آن را ترک نمایند، سرطان و سرطان سینه در آنها به حداقل خواهد رسید، زیرا هشتاد درصد از کسانی که مبتلا به این نوع سرطان شده اند سیگاری بوده اند. عملا نصف  پزشکان انگلیسی که بین سال های  ۱۹۰۱   و ۱۹۶۵  سیگار را ترک کرده اند سرطان ریه در آنها نزدیک به چهل درصد تقلیل یافته است.

سازمان بهداشت جهانی که در قسمت شیوع و سرایت سرطان در همه کشورهای جهان مطالعه و بررسی کرده است، به این نتیجه رسیده است که  چندین علامت در شیوع سرطان وجود دارد که باید در همه جا، انجمن های مبارزه باسرطان ان را به زبان عامه بنویسند و در دسترس عموم قرار دهند تا از ابتلا به این بیماری پیشگیری شود.

هفت علامت سرطان به این شرح است:

-سخت و سفت شدن سینه ها یا جای دیگر بدن

-شکل تازه خال های بدن

– ناراحتی از تخلیه مدفوع و یا خروج ادرا

-خونریزی و ترشح غیر عادی

-تغییر صدا و سرفه های مداوم،

-التیام نیافتن یک زخم در بدن

-سوء هضم یا زحمت در بلعیدن غذا

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است  /قسمت  اول

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *