قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / یکی از بیماری های تمدن، سرطان است/ قسمت اول
سرطان
سرطان

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است/ قسمت اول

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است

 

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است در زمان ما دو سوم سرطان ها را می توان پیشگیری کرد و درمان نمود.

سیگاری که در دست شما دود میشود موجب پیدایشں سی د رصد بیماریهای سرطانی است.

می توان از یک سوم سرطانها، با اقدامات پیشگیری، دوری کرد؛ و یک سوم دیگر سرطانها را میتوان با وسایل معالجه امروزی درمان کرده و شفابخشید. و بیشتر مبتلایان به سرطانهای غیرقابل علاج را از عذاب بی فایده خلاص کرد.

جمعیت دنیا در سال ۷۸ و چهار هزار و دویست و بیست میلیون نفر او است که هر سال از این عده چهل وشش میلیون نفر میمیرند که شش میلیون نهصد هزار نفر از این مردگان به بیماری سرطان درگذشته اند. تعداد درگذشتگان از سرطان یک پانزدهم مجموع جمعیت دنیاست. تعداد مردگان به بیماری سرطان در کشورهای صنعتی پیشرفته روز بروز افزایش مییابد. در کشورهای صنعتی از هر صد هزار نفر که مرده اند، دویست و نودوهشت نفر آنها از سرطان درگذشته اند.

حال آنکه، در کشورهای در حال رشد از هر صد هزار نفری که درگذشته اند با صدوهشتاد و یک نفر مبتلا به بیماری سرطان بوده اند و در اثر این بیماری فوت کرده اند. دکتر مسؤول قسمت سرطان در سازمان بهداشت جهانی  نسبت به معالجه و درمان های فعلی سرطان خوش بین است و عقیده دارد که با جراحی و رادیوتراپی و شیمی ترابی و همچنین معالجه با هورمونها میتوانیم که نفر از سه نفر بیمار سرطانی را درمان کنیم و شفا بخشیم.

 ولی با وجود این، گفت که قسمت اعظم کسانی که مبتلا به سرطان هستند و در دنیا تعداد آنها به سی و هفت میلیون نفر می  رسد دسترسی به این وسایل معالجه را ندارد و اگر به فکر استفاده از این وسایل افتادند د یگر خیلی دیر شده  است و این و سایل برای آن ها فایده ای دربر ندارد.

در طی ده سال گذشته به کمک  تشخیص بیماری سرطان و چگونگی سرایت آن در مناطق جغرافیایی، اکنون بخوبی امکان دارد بدانیم در کدام نقاط جهان تومورهای سرطانی بیشتر است و شیوع این بیماری در بین کدام دسته از مردم بیشتر است.

محققین وکسانی که درباره شیوع و ازدیاد سرطان در نقطه ای از چهان و دسته ای از مردم آن نقاط جغرافیایی به پژوهش و جستجو برخاسته الد، تحقیقات  عمیق و همه جانبه ای انجام داده اند ولی نتوانسته  اند  به علل و حقایق اصلی دسترسی یابند، چنان که  در المثل سرطان داخل بینی در تمام دنیا خیلی نادر است و کمتر دیده شده، ولی در بین چینی هایی که در جنوب چین سکونت دارند، شیوع زیاد است. این بیماری نادر در نقاط دیگر جغرافیایی دنیا، بین چینی هایی که در کانتون، سنگاپور، و یا در کالیفرنیا زندگی می کنند دیده شده است.

چرا سرطان اولیه کبدی همه جا غیرعادی است ولی در صحرای افریقا و آسیای جنوب غربی بشدت شیوع دارد؟

– چرادر کشورهای متحد امریکای شمالی سرطان پرستات در سیاه پوستان دو برابر بیشتر از سفیدپوستان است؟

– چرا سرطان پرستات در سفید پوستان امریکا یېش از دو برابر ساکلین جزائر انگلیسی امریکاست؟

یکی از بیماری های تمدن، سرطان است/ قسمت دوم

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *