یک درمانگر مؤثر برای سل گینکو است ….


یک درمانگر مؤثر برای سل گینکو است ….

یک درمانگر مؤثر برای سل گینکو است ....

 

گينکو چیست ؟

گیاهی است از خانواده Ginkgoaceae که سابقاً آن را از خانواده سوزنی برگان میدانستند، درختی است دو پایه به بلندی هفت تا ده متر، برگ آن پهن موجدار، بادبزنی شبیه برگ پرسیاوشان ولی خیلی بزرگتر از آن است، هر برگ دو قسمت یا دولوب دارد. شکوفه آن که به رنگ سبز روشن است معمولاً در شب بهار باز می شوند و پس از باز شدن میافتند و به ندرت روی درخت دیده می شوند. از نظر میوه درختی است پربار، میوه  آن شبیه دانه  نیلوفر آبی است و به تعداد زیادی روی شاخه ظاهر می شود و معمولاً پس از دوره  یخبندان میرسد. دانه گینکو سفید تیره و کمی دراز به طول یک تا یک و نیم سانتی متر است، پوست آن صاف و سخت به رنگ قهوه ای روشن و از دو طرف باریک و نوکدار می باشد و معمولاً دو یا سه خط برآمده  طولی در امتداد طول دانه دیده می شود، مغز دانه  آن از دولپه زردرنگ تشکیل می شود که روی آنها را یک پوسته  نازک و ظریف قرمز رنگ پوشانیده است. این درخت چینی میباشد و از چین به اروپا وارد شده است و در حال حاضر در اغلب پارکها و خیابان اروپا و سایر مناطق معتدل دنیا کاشته می شود، در ایران نیز این گیاه پرورش داده می شود

نام دیگر گينکو

ژینکو

 دانه گينکو

ترکیبات

بایلوبول اسید - گینکگولیک اسید - گینکگول - ژینول - آسپاراژین - آرژی نین - قند و نشاسته

 درمان با دانه گينکو

خوردن آن برای خنازیر مفید است، بیماری پوست را برطرف میکند، قابض، مسکن و تصفیه کننده  خون است، کمک کننده  هاضمه، ضد کرم و ضد تب می باشد و خاصیت آنتیبیوتیکدارد، بلغم را تحلیل میبرد و پراکنده می کند، برای ریه مفید است و سینه را نرم و سرفه را تسکین میدهد، آسم را کنترل و معالجه می کند،ناراحتی کلیه را برطرف میسازد و ادرار دردناک و سخت، کم ادراری و انواع ناراحتی مثانه، سوزاک و ترشحات سفید سوزاکی مهبل را معالجه می نماید، عمر را نیز زیاد می کند.آن را بو بدهید و بخورید. ناراحتی هاضمه را برطرف میسازد، از مستی پیشگیری می کند.آن را با قسمت سبز گوشتی میوه به مدت یک سال در روغن کلزا بخیسانید و هر روز یک بار از آن بخورید. برای درمان سل بسیار مؤثر است. اگر به مقدار زیاد مصرف شود، آثار سمی از خود نشان میدهد و ایجاد مسمومیت میکند، تشنج، تب بالا، ناراحتیهای عمومی و نگرانی، استفراغ، اسهال و تورم پوست توأم با قرمزی و خارش ایجاد خواهد کرد؛ مخصوصاً در بچه ها این آثار بیشتر مشاهده می شود.

درمان با برگ گينکو

خوردن عصاره  آن به عنوان بازکننده  عروق و تسریع گردش خون در شریان ها، رفع لخته شدن خون در رگها در جریان حمله قلبی و رفع عوارض نارسایی گردش خون نظیر سردرد، سرگیجه، فراموشی و ضعف بینایی استفاده میشود.پوست را تحریک میکند، اسهال، آشفتگی و قی ایجاد می نماید، مصرف آن برای اطفال زیر دو سال، زنان باردار و مادران شیرده مجاز نیست.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد