۷ علتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در کودکان می شود!


۷ علتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در کودکان می شود!

۷ علتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در کودکان می شود!

ضعف سیستم ایمنی

به محض ورود کودک به مهدکودک و بعدها به مدرسه و تماس با کودکان دیگر خطر ابتلا به تمامی انواع بیماریهای ویروسی بیشتر می شود. تمام مادران کودک خود را به دلیل سرفه و آبریزش بینی در خانه نگه نمی دارند. برخی از کودکان سیستم ایمنی قوی ای دارند و برخی دیگر به دلیل ضعف سیستم ایمنی خیلی زود بیمار میشوند. در صورتی که بیماری خفیفباشد تنها سرفه و آبریزش بینی بروز می کند و در موارد حادتر تورم لوزه ها بسیار شایع است. اغلب کودک نسبت به نور حساس می شود و با قرارگرفتن در کوران هوا و یا زمانی که بیرون از خانه بازی میکند چشمها دچار آبریزش می شوند.

درمان گیاهی

چای گل عینک

من نسخه های قدیمی در مورد این گیا リ متحان کردهام و ثابت کرده ام که ویژگیها و خواص درمانی عجیب که به این گیاه دارویی نسبت میدهند  واقعی است. بیش از همه کودکانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و همیشه اشک درچشمانشان جمع می شود از مصرف این چا ی بهره خواهند برد  اگر آن را به صورت دوره درمانی استفاده کنند، پس از چند هفته سیستم ایمنی کودک تقویت می شود، کمتر دچار عفونت می شود، فعالتر میگردد و با اشتهای بیشتری غذا میخورد.یک قاشق چایخوری از گیاه گل عینک را با پلیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و صاف کنید. چای را با عسل شیرین کنید و داخل فلاسک بریزید و در طول روز چندین بار از این دم کرده به کودک بدهید. (افراد مبتلا به دیابت نباید چای را شیرین نکنید)

برگ تشنک

اگر به کودکان ضعیف تشنک بدهید سیستم ایمنی آنها به طور عجیبی تقویت می شود.برگهای تازهٔ تشنک را خوب خرد کنید و با مقداری شیر مخلوط نمایید. در یک دورهٔ درمانی، حدود دو تا سه هفته، روزانه دو تا سه بار یک تا دو قاشق چایخوری از آن را به کودک بدهید

سیب ترش با سوزن

هنوز هم در طب سنتی مصراً بر این باورند که خوردن یک عدد سیب ترشی که با سوزن های آهنی سوراخ سوراخ شده باشد از کمبود آهن و کم خونی کودکان رنگپریده پیشگیری می نماید.چند عدد سوزن فلزی را داخل یک عدد سیب فرو کنید و به مدت ۲۴ ساعت در مکان گرمی قرار دهید، سپس سوزنها را از داخل سیب درآورید و آن را به کودک بدهید تا بخورد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد