معماری
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / آبریزش بینی و درمان گیاهی ان
آبریزش بینی
آبریزش بینی

آبریزش بینی و درمان گیاهی ان

داروهای گیاهی برای آبریزش بینی در طب سنتی

برای جلوگیری و درمان آبریزش بینی توصیه می شود که تا پایان آخرین علایم این بیماری درمان را ادامه دهید و از خوردن پنیر و گردو پرهیز کنید و آب به شیرین و خام بنوشید.

  • هر مرتبه یک قاشق غذاخوری مرزنجوش را در یک لیوان آب بجوشانید و روزی ۵ تا ۶ مرتبه مقداری از آن را داخل بینی بکشید.
  •  آویشن شیرازی، بابونه ی شیرازی و تخم گشنیز ار هر کدام ۱ مثقال، گل بنفشه و مغز ناخنک از هر کدام۲ مثقال، بادرنجبویه ۳ مثقال، مرزنجوش و استو خدوس هندی از هر کدام ۴ مثقال، پر سیاوشان ۱۰ مثقال همه را مخلوط و نیم کوب کنید سپس به ۱۰ قسمت مساوی آب جوش بخیسانید. صبح در همان آب آن را بجوشانید و بخور دهید. بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. تفاله ی آن را مجدداً شب بخیسانید و صبح بازھم باجوشانیدو بخوردهید  بعد آب صاف و شیرینکرده ی آن را بنوشید
  • هر روز صبح و عصر هر بار ۵ گرم بابونه و ۵ گرم مرزنجوش را بجوشانید و با آن بخوردهید. بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید و انگشت شصت پاها را با یخ سرد کنید تا آبریزش قطع شود.
  • گلنار فارسی، سورنجان مصری، پوست هلیله ی زرد، هلیله ی سیاه، کندر خوراکی، انتقوزه، سکبینج و مرمکی از هر کدام ۱۰ گرم، مقل ازرقی و صبر زرد از هر کدام ۳ گرم همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید بعد با کمی آب مرطوب و به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به اندازه ی ۱ عدد نخود بسازید. پس از خشک کردن هر صبح، ظهر و شب هر بار ۱ تا ۲ عدد ه هلیله ی زرد و حضض از هر کدام ۲/۵ گرم نرم بسایید بعد با ۱۰ گرم پیه آب شده ی مرغ آمیخته و در بینی بمالید.
  •  میخک، حضض واگیرترکی هر سه را به نسبت مساوی بسیار نرم بسایید و هر روز کمی از آن را در بینی بکشید.
  •  مرمکی ۳ گرم، زعفران ۲ گرم، زرآوند و قسط شیرین از هر کدام ۵ گرم، دارچین، اذخرمکی و ریوند چینی از هر کدام ۱۰ گرم، انیسون ۲۰ گرم، تخم کرفس ۳۰ گرم همه را مخلوط و نرم بسایید، بعد با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب قبل از غذا ۱ قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

همچنین ببینید

نکات احتیاط آمیز در مصرف گزنه

نکاتی احتیاط آمیز در مصرف گزنه…!!

نکاتی احتیاط آمیز در مصرف گزنه…!! نکات احتیاط آمیز در مصرف گزنه سوزانندگی گزنه مسئله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *