معماری
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟
استرس و بیماری کرون
استرس و بیماری کرون

آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟

آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟

استرس و بیماری کرون:

در بعضی از بیماران، دوره های طولانی فروکش نمودنبیماری کرون دیده می شود که ممکن است گاهی سالها طول بکشد ولی معمولا بیماریبعد از مدتی عود می کند.14318_617

رژیم غدایی خاصی برای پیشگیری یا درمان بیماری کرون شناخته نشدهاست ولی بیماران باید از خوردن غذاهایی که علایم بیماری آنها را تشدیدمی کنند پرهیز نمایند.

شواهدی مبنی بر ایجاد بیماری کرون در اثر استرس وجود ندارد ولی بعضی از بیماران اظهار می دارند که استرس موجب برانگیخته شدن یا تشدید علایم بیماری آنها می شود.

آیا بیماری کرون بر حاملگی تأثیر می گذارد:

معمولا بارداری و زایمان در زنان مبتلا به کرون دچار اختلال نمی شود. با این حال، زنان باید قبل از حامله شدن، ابتلای خود به بیماری کرون را به پزشک اطلاع دهند. اکثر نوزادان مادران مبتلا به کرون دچار عوارض این بیماری نمی شوند ولی در نوزادان مبتلا، گاهی علایم بیماری شدیدتر از بزرگسالان است و موجب کاهش رشد و تأخیر تکامل جنسی بعضی از آنان می شود.

كرون يكي از بيماري‌هاي گوارشي است كه مي‌تواند سراسر دستگاه گوارش را درگير كند و با افزايش استرس بيشتر مي‌شود.
اين بيماري تمام قسمت‌ها از جمله دهان تا مقعد را دربرمي‌گيرد و كمترين جايي كه كرون گرفتار مي‌كند مري است. تمام لايه‌هاي دستگاه گوارش يعني هم لايه مخاطي، هم لايه عضلاني و هم لايه خارجي دستگاه گوارش را گرفتار مي‌كند و بر اثر اينكه گرفتاري در كدام قسمت لوله گوارش باشد علامت خاص خود را دارد.اين بيماري مي‌تواند دردهاي مزمن شكمي يا اسهال‌هاي مزمن يا تب‌هاي طول كشنده را نشان دهد مخصوصاً وقتي اين بيماري روده بزرگ را درگير مي‌كند مي‌تواند به صورت خونريزي گوارشي هم بروز كند.
اين بيماري مي‌تواند دردهاي مزمن شكمي يا اسهال‌هاي مزمن يا تب‌هاي طول كشنده را نشان دهد مخصوصاً وقتي اين بيماري روده بزرگ را درگير مي‌كند مي‌تواند به صورت خونريزي گوارشي هم بروز كند.

همچنین ببینید

درمان یبوست

اگر دچار یبوست شدیم چه کنیم؟(قسمت اول)

اگر دچار یبوست شدیم چه کنیم؟! یبوست ومقابله آن فرمولی در نظربگیرید که بتواند یکی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *